Ajntraht i Inter završili posao, Hetafeu velikih 2:0 protiv Ajaksa

3268 pregleda 0 komentar(a)
Japanac Daiči Kamada je dao het-trik za Ajntraht protiv Salcburga, Foto: Beta/DPA

Ajntraht i Inter su jednom nogom u osmini finala Lige Evrope.

Njemci su na svom terenu savladali Salcburg 4:1, a meč su obilježili igrači iz Azije - Japanc Daiči Kamada je dao het-trik za domaće, a za goste je iz penala pogodio Koreanac He-Čan Hvang.

Italijanski velikan je, s druge strane, savladao Ludogorec u Bugarskoj (2:0). Domaće je prvim golom u dresu „nerazura” načeo Kristijan Eriksen u 71. minutu, a u 94. iz penala dokrajčio Romelu Lukaku.

Mančester junajted je gubio u Belgiji, ali je izvukao remi protiv Klub Briža, baš kao i Sevilja u duelu sa ĆFR Klužom u Rumuniji.

Iznenađenje je priredio Hetafe pobjedom nad Ajaksom (2:0), koji prvi put u trenerskoj eri Erika ten Haga nije šutnuo na gol u jednom poluvremenu (prvom).

Meč je obilježio nesvakidašnji gest Rajana Babela, koji se rugao Alanu Njomu nakon što je dobio žuti karton zbog oštrog starta.

Za domaće su pogađali Brazilci Dejverson u 38. i Kenedi u 93. minutu.

Ubjedljivu pobjedu je upisao lisabonski Sporting, koji je savladao turski Bašašehir 3:1.

ĆFR Kluž - Sevilja 1:1 (Deak 59. penal - En Nesiri 83)

Klub Briž - Mančester junajted 1:1 (Denis 15 - Marsijal 36)

Ajntraht - Salcburg 4:1 (Kamada 12, 43, 53, Kostić 56 - Hvang 85. penal)

Kopenhagen - Seltik 1:1 (N’Doje 52 - Eduar 14)

Hetafe - Ajaks 2:0 (Dejverson 38, Kenedi 90+3)

Ludogorec - Inter 0:2 (Eriksen 71, Lukako 90+4. penal)

Šahtjor - Benfika 2:1 (Patrik 56, Kovaljenko 72 - Pici 67. penal)

Sporting - Bašakšehir 3:1 (Koates 3, Šporar 44, Vijeto 51 - Višća 77. penal)