Bajern i Juve obezbijedili nokaut fazu: Levandovski i Perišić slomili otpor Olimpijakosa, Remzi "ukrao" gol Ronaldu

Bavarci bolji od Olimpijakosa (2:0), Juventus od Lokomotive (1:2)
2318 pregleda 0 komentar(a)
Levandovski proslavlja pogodak, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.11.2019. 21:02h

Fudbalerima Bajerna trebalo je 69 minuta da slome otpor Olimpijakosa - bavarski gigant večeras je u četvrtom kolu Lige šampiona savladao goste iz Atine 2:0 i obezbijedio prolazak u nokaut fazu.

Golove za njemačkog šampiona postigli su Robert Levandovski u 69. i Ivan Perišić u 89. minutu, nakon što je minut ranije ušao u igru.

Mogao je bavarski gigant i ranije do vođstva, ali je golman Olimpijakosa Hose Sa imao par dobrih intervencija.

Na klupi Bajerna večeras je sjedio Hans Flik, koji je privremeno rješenje, dok uprava ne postavi stalnog trenera.

A prolazak u nokaut fazu obezbijedili su i fudbaleri Juventusa.

Šampion Italije savladao je Lokomotivu u Moskvi (1:2), a odlučujući gol postigao je Daglas Kosta u 93. minutu meča.

Juventus je u glavnom gradu Rusije poveo u četvrtom minutu - Ronaldo je snažno šutirao iz slobodnog udarca, golman domaćih, Giljerme nespretno reagovao i ispustio loptu, koju je u mrežu šutnuo Aron Remzi, iako bi ona tamo završila i bez intervencije Velšanina.

Bio je to 300. pogodak Juventusa u Ligi šampiona.

Gol za Lokomotivu postigao je Mirančuk u 12. minutu.