BiH propustila veliku šansu protiv Grka, šestica Italije i rutina Španije

"Zmajevima" malo i 2:0, ludi mečevi u Oslu i Bazelu
2858 pregleda 0 komentar(a)
Momenat nakon što je Pjanić dobio crveni karton, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.03.2019. 23:16h

Bosna i Hercegovina je nakon 15 u Zenici imala dva gola prednosti protiv Grčke, pogađali su Višća i Pjanić, a onda je posljednjih 15 minuta rizikovala da ostane i bez boda.

Na kraju je bilo 2:2, nakon dvije očajne reakcije "zmajeva" u drugom poluvremenu - prvo je Šunjić skrivio penal koji je iskoristio Furtunis, prije nego je Pjanić zaradio direktan crveni karton.

Kazna za sve je stigla pet minuta prije kraja kada je pogodio Kolovos i donio veliki bod Helenima.

U istoj grupi, Italija je u Parmi dala šest golova Lihtenštajnu (6:0). Pogađali su Sensi, Verati, dva puta Kvaljarela (najstariji je strijelac u istoriji "azura"), te Kin i Pavoleti...

U grupi F, Španija je savladala Maltu (2:0, oba puta se upisao Morata), a lud meč je odigran u Oslu između Norveške i Švedske - 3:3.

Domaćin je vodio 2:0, onda gubio 3:2, da bi mu bod osigurao Kamara u 97. minutu.

Šest golova je viđeno i u okršaju Švejcarske i Švedske, iako su "sajdžije" 15 minuta prije kraja imale čak tri gola prednosti - 3:0.