"Milioneri" savladali "kraljevsko-plave" kod kuće prvi put od novembra 2015.
2669 pregleda 0 komentar(a)
Borusija deklasirala Šalke, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 16.05.2020. 17:55h

Rurski derbi između Borusije i Šalkea je bio jednosmjerna ulica - na praznom "Signal Iduna parku" je viđena goleada i čak četiri gola u mreži gostiju iz Gelzenkirhena.

Bilo je 4:0 za "milionere", pamtiće se i da je prvi gol u Bundesligi nakon krize zbog pandemije koronavirusa postigao Erling Haland - igrao se 29. minut kada je pogodio na pas Torgana Azara.

Šalke nije bio konkurentan, nakon prvog pogotka je i bilo jasno da se Borusija pita, pa je do odmora prednost od 2:0 donio Rafael Gereiro.

Ništa se nije promijenilo ni u nastavku, goleadu su potpisali Azar i još jednom Gereiro, uz fenomenalnu partiju dvostrukog asistenta Julijana Branta.

Borusiji je ovo prva domaća pobjeda protiv najvećeg rivala još od novembra 2015.

Tim Lusijena Favra, kojem je ovo peti trijumf zaredom u Bundesligi, tako je uz meč više prišao na bod lideru Bajernu, koji u nedjelju gostuje Unionu u Berlinu.

A Lajpcig se okliznuo - uprkos dominaciji, nije mogao više od remija kod kuće protiv Frajburga (1:1).

Gosti su vodili od 34. minuta (strijelac Manuel Gulde), a Lajpcig je poraz izbjegao pogotkom Jusufa Poulsena u 77.

Herta je slavila u Hofenhajmu (3:0), dok je Volfsburg u sudijskoj nadoknadi došao do tri boda u Augsburgu (2:1).

Golova nije bilo u okršaju Fortune i Paderborna u Diseldorfu.