Budućnost goleadom do polufinala Kupa

Podgoričani ubjedljivi protiv Jedinstva - 7:0 u revanšu pod Goricom, 8:0 u ukupnom skoru
5921 pregleda 6 komentar(a)
Igor Ivanović je postogao prvi het-trik u dresu Budućnosti, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 27.11.2019. 20:31h

Branilac trofeja prvi je polufinalista Kupa Crne Gore - Budućnost se raspucala u revanšu četvrtfinala protiv Jedinstva, napunila je mrežu Bjelopoljaca (7:0) i zagrijala se za prvenstveni derbi protiv Sutjeske u nedjelju u Nikšiću.

Prvi meč u Bijelom Polju prije tri sedmice Podgoričani su dobili sa 1:0.

Fudbaleri Jedinstva, jedini drugoligaši u četvrtfinalu, predali su se i prije revanša, a njihov golman Rijad Džafić bio je u večerašnjoj predstavi, naročitno u njenom prvom dijelu, prepušten na milost i nemilost raspoloženim napadačima Podgoričana.

Pred jedva 100 gledalaca pod Goricom, domaći su u prvih 45 minuta dali pet golova.

Igor Ivanović je upisao het-trik - prvi u plavom dresu otkada je prije godinu i po stigao iz Sutjeske, pogodio je i Dejan Zarubica, kao i Draško Božović, koji je bio precizan sa bijele tačke.

U nastavku, Budućnost je odrađivala posao, "čuvala" se za derbi u nedjelju, ali je u finišu protiv očajnih gostiju postigla još dva gola.

Kordić je u 76. minutu udarac Božovića skrenuo u sopstvenu mrežu, da bi u 79. pogodio i defanzivac Damjanović.

Ranije danas, u prvim mečevima četvrtfinala, rezultatom 0:0 završeni su dueli Podgorica - Iskra, Zeta - Sutjeska i OFK Titograd - Petrovac.

Revanši su 14. decembra, a Budućnost već iščekuje protivnika u polufinalu.

BUDUĆNOST - JEDINSTVO 7:0 (Ivanović 16, 21, 30, Zarubica 26, Božović (penal) 41, 76, Damjanović 79).