Čelsi kroz penal-rulet do borbe za trofej: Kepa heroj, Azar egzekutor

2590 pregleda 0 komentar(a)
Kepa brani penal Hinteregeru, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.05.2019. 00:18h

Engeleska dominacija evropskim fudbalom - u finalu Lige Evrope igraće Arsenal i Čelsi.

I dok je Arsenal lagano savladao Valensiju, Čelsi je u penal ruletu eliminisao Ajntraht - 4:3.

Nakon 120 minuta revanša rezultat je bio isti kao u 90 minuta prvog meča - 1:1, da bi u trileru heroj bio golman Kepa, koji je odbranio dva šuta sa bijele tačke.

Egzekutor plasmana u finale, strijelac posljednjeg penala bio je Eden Azar.

Čelsi je imao dobar rezultat iz prvog meča, u Frankfurtu je pokazao više, ali je Ajntraht pokazao i kvalitet I karakter pravog tima.

Čelsi je poveo golom Rubena Loftusa-Čika u 28. minutu, izgledalo je da će na iskustvo i prednost domaćeg terena izboriti finale.

Ajntraht, međutim, ima sjajnog Luku Jovića, koji je početkom drugog poluvremena, nakon efektne akcije sa Gaćinovićem, nastavio briljantan golgeterski ritam.

Gosti su u produžecima imali sjajne šanse da dođu do prednosti – Sebastijan Aler je dva puta već savladao Kepu, ali je prvo David Luis akrobatski, a zatim Zapakosta glavom, spriječio loptu da uđe u mrežu.

Čelsi je poslije šest godina u finalu Lige Evrope, koju je osvojio te 2013. pobjedom nad Benfikom 2:1.

Tim iz Londona je godinu ranije slavio u Ligi šampiona, a ima i dva trofeja u Kupu pobjednika kupova 1971. i 1998.