Crvena zvezda i Dinamo u Ligi šampiona

14453 pregleda 44 komentar(a)
Aleksa Vukanović postiže gol za Zvezdu, Foto: Darko Vojinovic

Crvena zvezda i Dinamo igraće u Ligi šampiona.

Srpski šampion je na svom terenu igrao neriješeno sa Jang Bojsom 1:1, nakon remija 2:2 u Bernu, dok je hrvatski prvak remizirao u Trondhajmu sa Rozenborgom (1:1), koga je u Zagrebu savladao 2:0.

Zvezda je u napetoj utakmici, sa mnogo prekida i bez pravog fudbala, do prednosti došla u 60. minutu, kada su brzu akciju izveli Marin i Rodić, a Aleksa Vukanović glavom pogodio gol gostiju.

Situacija se zakomplikovala u 81. minutu, jer je Ben u sopstvenu mrežu skrenuo šut Janka...

Drhtala je Zvezda do kraja, Borjan je u 92. minutu sjajno odbranio šut Nsamea, ali je drugu godinu zaredom izborila grupnu fazu.

Dinamo je, s druge strane, dugo bio na ivici u duelu sa Rozenborgom, koji je vodio od 11. minuta golom Akintole, imao mnogo šansi, pogodio i stativu...

Dileme je riješio Amir Gojak u 71. minutu efektnim golom sa 17-18 metara za 1:1.

U Ligi šampiona je i Olimpijakos. Grčki tim je u prvom meču sa Krasnodarom riješio sve, pobjedom 4:0, a slavio je i u revanšu 2:1.