Dinamo dao dva gola, pogodio dvije stative i osvojio veliki bod u Ukrajini, Morata nosi Atletiko

Atletiko Madrid - Bajer Leverkuzen 1:0, Šahtjor - Dinamo Zagreb 2:2 u prvim mečevima 3. kola Lige šampio
4448 pregleda 0 komentar(a)
Simeone čestita Morati nakon gola protiv Leverkuzena, Foto: SERGIO PEREZ

Zagrebački Dinamo vjeruje u istrojski plasman u osminu finala Lige šampiona nakon remija 2:2 na gostovanju Šahtjoru u Harkovu.

Dva tima su nakon tri kola poravnata na drugom mjestu grupe C sa po četiri boda, a u narednom kolu ih čeka novi duel na Maksimiru.

U drugom meču iste grupe Mančester siti (šest bodova) večeras dočekuje Atalantu (bez bodova).

"Modri" nisu imali ni sreće u Ukrajini, jer su vodili 2:1 sve do 75. minuta, a dva puta su pogađali stativu - drugi put preko Danija Olma u samom finišu.

Šahtjor je poveo u 16. minutu preko Konopljanke, kome je asistirao Marlos, izjednačio je Olmo u 25. na dodavanje Oršića.

Izabranici Nenada Bjelice ponadali su se velikoj pobjedi kada je Oršić pola sata prije kraja pogodio iz penala za 1:2, ali je Brazilac Dodo u 75. minutu postavio konačnih 2:2.

Važnu pobjedu, u grupi D, zabilježio je madridski Atletiko.

"Kolćonerosi", bez povrijeđenog Stefana Savića, a od 25. minuta i bez drugog štopera Hosea Himenesa, savladali su u Madridu Bajer Leverkuzen sa 1:0 i skočili na prvo mjesto sa sedam bodova, uoči večerašnjeg meča Juventus - Lokomotiva.

Jedini gol na "Vanda Metropolitanu" postigao je Alvaro Morata, glavom na centaršut Lodija u 78. minutu.