Dominacija se nastavlja: Juve proslavio 8. Skudeto zaredom

Pet kola prije kraja sve je gotovo, Juve uz meč više ima i 20 bodova prednosti u odnosu na Napoli
1140 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Juventusa, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.04.2019. 20:20h

Juventus je dobio razlog da razočaravajuću sedmicu nakon eliminacije iz Lige šampiona završi slavljem - savladao je Fiorentinu u Torinu (2:1) i osmu godinu zaredom osvojio Skudeto.

Pet kola prije kraja sve je gotovo, Juve uz meč više ima i 20 bodova prednosti u odnosu na Napoli, pa je krunisao još jednu sezonu u kojoj objektivno nije ni imao pravu konkurenciju u borbi za titulu.

"Staroj dami" je za Skudeto bio dovoljan i bod (baš kao i u prošlom kolu protiv Spala kada je poražen 2:1), a 50 minuta na "Juventus stadionu" je djelovalo da bi i Fiorentina mogla da joj pokvari računicu.

"Viola" je vodila pogotkom Nikole Milenkovića, čudesni Federiko Kjeza je dva puta pogađao okvir gola da donese plus dva, prije nego je Aleks Sandro izjednačio u finišu prvog poluvremena.

Da će se baš danas slaviti Skudeto u Torinu bilo je jasno u 53. minutu kada je Herman Pecela zatresao sopstvenu mrežu, čime je i najavio trijumf domaćina.