Interova lekcija Milanu: Brozović i Lukaku za perfektan start „crno-plavih”

Lider bolji u milanskom derbiju - 2:0
2795 pregleda 1 komentar(a)
Lukaku je riješio pobjednika, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.09.2019. 01:10h

Prvi veliki ispit ove sezone Inter je riješio - perfektno - pobjedom nad najvećim rivalom Milanom.

Tim Antonija Kontea je pobijedio 2:0 i pokazao da je zaista najveći neprijatelj Juventusa u borbi za Skudeto.

„Nerazuri” čuvaju prvo mjesto, upisali su četvrti trijumf u isto toliko kola, a tri boda je donio „posvađani” tandem Marcelo Brozović-Romelu Lukaku.

Italijanski mediji pisali su prethodnih dana da su upravo Lukaku i Brozović imali sukob u svlačionici nakon meča sa Slavijom u Ligi šampiona u utorak.

Hrvat je početkom drugog poluvremena pogodio uz pomoć protivnika Rafaela Leaa, a belgijski napadač se upisao glavom na centaršut Nikoloa Barele.

Inter je i bio bolji, a „rosoneri” su jedini pravi nalet imali u finišu prvog poluvremena kaad su prilike propustili Suso i Kšištof Pjontek.

Milan već ima šest bodova manje od gradskog rivala, a sada već može i da se priča o velikoj seriji Intera, jer u prvenstvenim međusobnim duelima nije poražen još od 31. januara 2016.

Lukaku i Brozović su junaci, a tragičar je mogao da bude bek Intera Danilo D'Ambrozio koji je kod 0:0 promašio prazan gol sa četiri metra.