Tim iz Bergama nije savladao "staru damu" u prvenstvu još od februara 2001.
1554 pregleda 0 komentar(a)
Iguain je režirao preokret, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.11.2019. 16:59h

Trend je nastavljen, Atalanta nije pobijedila Juventus u Seriji A još od februara 2001. godine. I čekaće još, iako nije bila daleko da sruši tradiciju.

"Stara dama" je nakon preokreta slavila 3:1, a junak je bio Gonsalo Iguain - strijelac u 74. pa 82. minutu.

<>

Atalanta je bila bolji tim makar 65 minuta, u prvom poluvremenu je promašila i penal (Berou je pogodio prečku), a kada je Gosens u 56. donio prednost izgledalo je da domaćin ima sve uslove da sruši velikana.

<>

Juve se, ipak, ne predaje lako. Iguain je uz mnogo sreće poravnao, a onda na pas Kvadrada i režirao preokret. Taj drugi pogodak je i izazvao polemike, jer je Kvadrado desetak sekundi prije gola rukom zaustavio napad protivnika i otvorio kontranapad...

<>

Tim Mauricia Sarija, u kojem nije bilo Kristijana Ronalda, u finišu je dao još jedan gol - upisao se Dibala nakon asistencije Iguaina.