Liga šampiona u crno-plavom: Inter i Atalanta slave, "rosoneri" u suzama

Atalanta ispisala istoriju, Inter patio i drugu godinu zaredom došao do evropske elite
4397 pregleda 1 komentar(a)
Inter je strahovao do posljednje sekunde, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.05.2019. 23:10h

Čudesni finiš Serije A promovisao je Atalantu i Inter u učesnike Lige šampiona za sezonu 2019/20. Tim iz Bergama u evropsku elitu ide prvi put u istoriji, a milanski gigant drugu godinu zaredom.

Atalanta je savladala Sasuolo (3:1) i šampionat je završila na trećem mjestu, dok je Inter patio do kraja - pobijedio je Empoli na "Meaci" 2:1 i osigurao četvrtu poziciju.

Slavlje Intera je potpuno, jer je iz igre ispao najveći rival Milan, uprkos tome što je bio bolji od Spala u gostima (3:2), za koji je naš Marko Janković bio na terenu posljednjih dvadesetak minuta.

Situacija se u posljednjem kolu mijenjala iz minuta u minut. Atalanta, Inter i Milan - svi su se smjenjivali na pozicijama i "hvatali" Ligu šampiona, a kraj će se pamtiti, posebno zbog svega što je viđeno u Gradu mode.

Inter je kod 1:0 (gol keite) imao i penal, promašio ga je Ikardi, a onda se razigrao Empoli.

Izjednačio je, a onda se Inter nekako oporavio od šoka - Naingolan je desetak minuta prije kraja vratio prednost "crno-plavima".

Ni to nije bilo sve. Gosti iz Toskane su imali dvije velike šanse da izjednače, tresla se i prečka, a junak Inetra je Handanović, koji je odbranama poslao Empoli u Seriju B.

Fiorentina i Đenova su odigrale bez golova u Firenci i to je ishod koji im je osigurao opstanak...

Dakle, Juventus, Napoli, Atalanta i Inter idu u Ligu šampiona, Milan i Roma će u Ligu Evrope.

Milan, doduše, odustane od drugog po snazi evropskog takmičenja, što znači da bi se onda otvorilo mjesto za sedmoplasirani Torino.

Spal - Milan 2:3

Vikari 28, Fareš 53 - Džalhanoglu 18, Kesi 23, 64 (penal).

Inter - Empoli 2:1