Liverpul u Salcburgu pokazao zašto je prvak, Milik odveo Napoli u osminu finala

Tim Jirgena Klopa u nokaut fazu idu s prve pozicije, Napolitanci lako savladali Genk
1621 pregleda 0 komentar(a)
Salah postiže gol za 2:0, Foto: Twitter

Liverpul je 50 minuta stvarao šanse, trpio udarce od Salcburga, a onda u samo 100 sekundi pokazao zašto je šampion Evrope.

"Redsi" su u meču bez prava na kiks slavili u Austriji (2:0) i s prve pozicije osigurali plasman u osminu finala Lige šampiona.

Salcburg je odigrao odličnih 45 minuta, prijetio praktično u svakom napadu, ali je bolje prilike imao Liverpul - Salah u dva navrata i Keita promašivali su ono što uglavnom pogađaju. Na drugoj strani opasni su bili Haland i Minamimo.

I onda, drugo poluvrijeme, 57. i 58. minut i - odluka.

Keita je zatresao mrežu glavom nakon sprinta i asistencije Manea, a napad nakon toga Salah je na maestralan način, slabijom desnom nogom iz mrtvog ugla, matirao golmana Stankovića.

Od tog momenta bilo je jasno da Salcburg više nema šta da traži, jer mu je samo pobjeda garantovala istorijski plasman.

U osminu finala je i Napoli, koji je lako izašao na kraj sa Genkom kod kuće - 4:0.

Bilo je 3:0, a briljirao je Arkadijuš Milik, strijelac tri gola u prvih 38 minuta.

To je bio najbrži het-trik u Ligi šampiona još od oktobra 2013. kada je Zlatan Ibrahimović to uradio za 36 minuta.