Mesi i Suares srušili Sevilju, Real pobjeđuje i bez Ronaldovih golova

Real nakon 11 kola ima dva boda više od Barselone
Mesi Suares, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.11.2016. 21:49h

Barselona je slavila u derbiju 11. kola i na najtežem gostovanju u dosadašnjem dijelu sezone u Primeri - Katalonci su savladali Sevilju 2:1.

Domaćin je poveo golom Vitola, igrao odlično u prvom poluvremenu, ali je Leo Mesi u 43. minutu "izmislio" gol za izjednačenje.

U nastavku je sve bilo u znaku Barse, koja je do bodova stigla u 61. minutu - Mesi je asistirao Luisu Suaresu, koji je sa desetak metara savladao Rika.

Bio je to prvi poraz Sevilje na svom terenu ove sezone, nakon sedam vezanih pobjeda u Primeri i Ligi šampiona.

Севилья - Барселона 1:2. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 11 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Barsa je ostala na minus dva u odnosu na Real, koji je lagano preskočio Leganjes - 3:0.

Garet Bejl je načeo goste u 38. minutu, a riješio pitanje pobjednika u finišu poluvremena.

Time je Bejl stigao do 150. golova u seniorskoj karijeri (Sautempton 5, Totenhem 55, Real Madrid 65 i Vels 25).

Alvaro Morata je postavio konačan rezultat.

Kuriozitet ovog meča je i podatak da Kristijano Ronaldo za 90 minuta nije imao nijedan šut u okvir gola, što se nije dogodilo od februara i meča sa Granadom.

Ronaldo je, takođe, u negativnoj golgeterskoj seriji na "Bernabeuu" - nije postigao gol na posljednjih pet mečeva kod kuće, još od duela sa Sportingom 14. septembra!

Реал Мадрид - Леганес 3:0. Обзор матча. Ла Лига 2016/17. 11 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Real ima pet bodova više od Barselone, koja večeras igra derbi protiv Sevilje.

Selta je savladala Valensiju sa 2:1, a pobjednika nije bilo u duelu Espanjola i Atletik Bilbaoa (0:0).