Njemci u finalu, Rumuni u suzama: "Elf" u finišu do borbe za trofej

2546 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča Njemačka - Rumunija, Foto: ANSA
Ažurirano: 27.06.2019. 20:08h

Njemačka je u finalu Evropskog prvenstva za mlade selekcije, nakon pobjede nad Rumunijom 4:2.

Mladi "elf" je bio u izgubljenoj situaciji, gubio 2:1 na poluvremenu, u kome su Rumuni dominirali, da bi u nastavku pokazali karakter i veliki kvalitet.

Nadiem Amiri je doveo Njemačku u vođstvo u 21. minutu, da bi Rumunija do poluvremena, golovima Georgija Puškaša preokrenula i propustila šansu da ima ubjedljiviju prednost.

U 51. minutu izjednačio je Đan Luka Valdšmit iz penala.

Izgledalo je da se ide u produžetke, da bi prvo Valdšmit u 90, pa Amiri u 94. minutu iz slobodnih udaraca donijeli Njemačkoj plasman u finale.