Kuluševski i Žervinjo režirali veliki trijumf tima sa "Tardinija", Sampdorija bolja od "grifona"
2997 pregleda 0 komentar(a)
Duel Insinjea i Darmiana, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.12.2019. 22:44h

U Napoliju se promijenio trener, ali seriji neuspjeha u Seriji A se ne nazire kraj.

Đenaro Gatuzo neće debi na klupi Napolitanaca pamtiti po dobrom, već po šokantnom porazu - slavila je Parma 2:1 i to golom Žervinja u sudijskoj nadoknadi.

Dejan Kuluševski je već u 4. minutu iskoristio kiks Kalidua Kulibalija i donio prednost gostima, a "azuri" su u nastavku uradili sve da izbjegnu poraz.

Arkadijuš Milik je nakon nekoliko velikih šanse svoje ekipe poravnao u 64, a igra u kojoj su oba tima željela tri boda isplatila se Parmi.

Dočekala je kontranapad koji su maestralno izveli Žervinjo i Kuluševski za velika tri boda.

Napoliju je ovo osmi meč zaredom bez pobjede u prvenstvu.

Derbi Đenove je pripao Sampdoriji, koja ni sedmi put zaredom nije poražena od gradskog rivala.

Junak formalnog gosta na "Ferarisu" bio je Manolo Gabjadini, strijelac jedinog pogotka u 85. minutu.

Sampdorija je ovim trijumfom pobjegla iz zone ispadanja - ima 15 bodova, četiri više od Đenove, koja je na 19. mjestu.

Ranije danas, Breša je bila bolja od Lećea (3:0).