Pogledajte prvi gol Lukakua u dresu "đavola"

Belgijanac je u 38. minutu, nakon dodavanja Mhitarijana, bacio na travu protivničkog defanzivca i golmana, te sa 10-ak metara pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 2:1.
Lukaku, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.07.2017. 08:18h

Mančester junajted je na "Rio Tinto" stadionu u Sandiju, američkoj državi Juta, savladao Solt Lejk sa 2:1 u drugoj pripremnoj utakmici na transatlanskoj turneji.

Ovaj u najavi nebitni meč, u kojem je Murinjo iskombinovao postavu, ući će u istoriju kao prvi na kojem se u strijelce upisao Romelu Lukaku, najveće Junajtedovo pojačanje svih vremena (došao iz Evertona za 85 miliona eura).

Amerikanci su poveli u 23. minutu golom Luisa Silve, ali je šest minuta kasnije izjednačio Henrik Mhitarijan, sjajnim udarcem lijevom nogom sa ivice šesnaesterca nakon akcije Lingarda i Lukakua.

"Gol Lukakua je značajan za njega, za mene te toliko", kazao je Žoze Murinjo.

"Rekao sam mu da mi se dopada sve što radi. Asistira, odlično se kreće, sjajno kontroliše loptu, ima ga u igri", dodao je Portugalac.

Meč u Sandiju pamtiće se i po direktnom crvenom kartonu za Mančesterovog beka Antonija Valensiju, te onome što je uslijedilo nakon toga.

Prije nego što je izvadio crveni karton, sudija je prišao Murinju i kazao mu da može da uvede nekog drugog igrača umjesto Valensije, no Portugalac je to - odbio.

"Odbio sam, jer se nisam složio sa odlukom sudije da je to start za crveni karton".

Sa igračem manje, "đavoli" su sačuvali 2:1 i ostvarili drugu pobjedu na drugom prijateljskom meču u Americi.

Prije tri dana su sa 5:2 savladali LA Galaksi,