Atletiko srećno do pobjede, Savić odigrao čitav meč

330 pregleda 0 komentar(a)
Stefan Savić na meču sa Valjadolidom, Foto: La liga
Ažurirano: 27.04.2019. 16:54h

Dan nakon što je proslavio 112. rođendan, a dan prije nego će trener Dijego Simeone proslaviti 49. rođendan, Atletiko Madrid je upisao srećnu pobjedu na "Vandi Metropolitano" protiv Valjadolida.

Naš Stefan Savić je odigrao čitavu utakmicu, drugu uzastopnu u tri dana, nakon što se oporavio od povrede zadnje lože, zbog koje nije igrao od još od duela sa Engleskom pod Goricom 25. marta.

"Kolćonerosi" su, ipak, samo na kratko odložili šampionsko slavlje Barselone, koja je pobjedom nad Levanteom 1:0 osigurala titulu.

U duelu u Madridu, presudio je autogol Hoakina u 66. minutu, koji je na centaršut Saula, u namjeri da spriječi loptu da dođe do Grizmana, glavom savladao svog golmana.

To, ipak, nije bio presudan trenutak utakmice pošto je u 87. minutu Santjago Arijas igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali arbitar Mario Melero i pored gledanja video-snimka nije odlučio da pokaže na bijelu tačku, pa je domaćin upisao sva tri boda.

Imao je slovenački golman Jan Oblak nekoliko impresivnih intervencija tokom utakmice, pa uz nesmotrenog Hoakina ima najveće zasluge što je Atletiko osvojio cio plijen.

Pobjeda, ipak, ne znači mnogo "jorgandžijama", jer će Barselona večeras u slučaju pobjede nad Levanteom slaviti titulu.

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Alavesa igrali su neriješeno 1:1, u prvom meču subotnjeg programa 35. kola španske Primere.

Atletik je vodio u baskijskom derbiju u Bilbao od 41. minuta golom Benjata Ečeberije, a Alaves je izjednačio u 45. pogotkom Borhe Bastona.

Atletik Bilbao ima 50 bodova i zauzima sedmo mjesto, koje vodi u Ligu Evropa.

Alaves je mjesto ispod sa tri boda manje.