Budućnost - Iskra 1:0, Grbalj - Sutjeska 1:1 za bijeg Podgoričana na vrhu
17910 pregleda 19 komentar(a)
Ivanović i Božović (Budućnost) u duelu sa Maleševićem (Iskra), Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 05.12.2019. 21:43h

Jesu li ovo dani kada se prelama prvenstvo - samo četiri dana nakon pobjede u derbiju protiv Sutjeske Budućnost je napravila ključni korak ka jesenjoj tituli, ali i veliki korak ka onoj krajnjoj, koju čeka od 2017. godine.

Podgoričani su u derbiju 18. kola Telekom 1. CFL pobijedili Iskru sa 1:0 i iskoristili remi Sutjeske u Radanovićima (1:1) da najvećem rivalu pobjegnu tri boda, uz utakmicu manje.

"Plavi" su su sada na čistini - ako dobiju dva preostala meča do kraja jeseni, u utorak pod Goricom protiv Rudara i zaostali protiv Grblja, imaće najmanje šest bodova prednosti na polusezoni, što bi bila velika razlika.

Sutjesku u utorak, takođe, čeka teško gostovanje OFK Titogradu, pa bi razlika mogla da bude i još veća u korist tima Mladena Milinkovića.

Budućnost je bila bolja u dinamičnom meču protiv Iskre, imala je dominaciju, dosta poluprilika i jednu veliku šansu (Zarubica), ali je do zaslužene pobjede stigla iz penala.

Obradović je u 70. minutu neoprezno startovao na Ivanovića, a precizan sa bijele tačke bio je ponajbolji igrač Budućnosti ove jeseni, Draško Božović.

Draško Božović nakon gola
Draško Božović nakon gola(Foto: Savo Prelević)

Iskra, koja se branila cijeli meč, a nije uradila puno u napadu, ostala je na trećem mjestu, sa šest bodova manje od Budućnosti, a tri manje od Sutjeske.

Nikšićani su u Grblju poveli golom Boža Markovića, a samo tri minuta kasnije izjednačio je Boban Đorđević.

U 68. minutu poništen je gol Kojaševića, zbog faula nad golmanom Popovićem, uz velike proteste gostiju zbog odluke sudije Savovića.

Grbalj već 14 mečeva ne zna za pobjedu

Zeta je pobijedila OFK Titograd 1:0, a ubjedljiv trijumf ostvario je Rudar u Petrovcu 4:1.

Mali gradski derbi Kom - Podgorica završen je bez pobjednika 1:1.

PETROVAC - RUDAR 1:4 kraj

Boris Kopitović 55. - Marko Krasić 20. (penal), Ivan Racković 40, Vule Vujačić 85, Blažo Rajović 89. (autogol)

KOM - PODGORICA 1:1 kraj