Crna Gora izgubila od Grčke: Problemi u napadu i razlika u kvalitetu

U prvom meču grupe F Brazil je pobijedio Novi Zeland 102:94

85
Crna Gora
Grčka
9:17, 7:25, 22:21, 22:22.
Nanđing - Olimpijska dvorana. Sudije: Roberto Vaskes, Andres Gaston, Sergej Zaščuk.

Košarkaši Crne Gore ubjedljivo su poraženi od Grčke na startu Svjetskog prvenstva 85:60.

Bio je to neravnopravan duel, posebno u prvom poluvremenu, u kome je Grčka i stekla veliku, nedostižnu prednost.

Tokom cijelog meča naš tim je imao ogromne probleme u napadu, organizaciji igre, a posebno u šutu.

Sa druge strane, jaki Grci su kažnjavali promašaje i izgubljene lopte u prvih 20 minuta, igrali onako kako im najviše odgovara, pa su nakon 20 minuta vodili 42:16.

U nastavku su malo spustili ritam, crnogorski igrači malo hrabriji i koliko-toliko bolji u napadu, pa je razlika na kraju ostala praktično ista kao i na poluvremenu.

Nikola Vučević je postigao 12 poena, 11 Petar Popović, po devet Milko Bjelica i Nikola Ivanović.

U grčkom timu Jorgos Printezis je upisao 16, a Jorgos Papajanis 15 poena.

Papajanis blista pod košem - 80:52.
Tanasis Adetokumbo za tri - 73:43.
Bjelica za tri, 70:43.
Nakon trojke Larenzakisa, Grčka ide na 30 razlike - 70:40, 7,50 do kraja.
Uoči posljednjih 10 minuta Grčka vodi 68:33. Treću četvrtinu naš tim je dobio 22:21.
Nakon tajm-auta, opet Grci u seriji i ponovo 26 razlike - 59:33.
15 poena za šest minuta u trećoj četvrtini, u prvom dijelu Crna Gora je postigla jedan više.
Mini-serija Crne Gore, hrabrija igra, tajm-aut Grčke, 51:31.
Vučević ima deset poena, jedini dvocifreni u Crnoj Gori.
Uzvratio je Vučević - sjajna blokada kada je Papajanis pokušao da zakuca. Imamo i mi NBA asa.
Dva ofanzivna skoka Grka, loše reakcije u reketu, 44:20. Trojka Burusisa iz ugla, 47:20, pa monstruozna blokada Janisa nad Vučevićem.
Lijepo polaganje Ivanovića, 42:20.
Počela je treća četvrtina, košem Vučevića.
Samo 16 poena Crne Gore na poluvremenu, očajan šut, mnogo promašaja - 25 odsto iz igre (7/28), deset izgubljenih lopti.
Grčka dobra u odbrani, a dali su čak 22 poena iz reketa - iz tranzicije.
Rezultat 42:16.
Trojka i Burusisa - 40:16, 24 razlike.
Maksimalnih plus 21 - 37:16, dva minuta i 40 sekundi do kraja.
Printezis ima 12 poena, bez promašaja iz igre i sa linije bacanja.
Dva zakucavanja Papajanisa - 13:33, ali stiže trojka Ivanovića - 16:33.
Trojka Printezisa, druga, već deset poena - 13:31, minus 19, pet minuta prije kraja.
Vučević ima šest poena, dugo je bio na klupi - 13:28.
Trojka Printezisa, pa izgubljena lopta Crne Gore - 26:11 za Grčku, šest minuta i šest sekundi prije kraja poluvremena.
Deset poena Adetokumba.
Egzibicija Janisa - ukradena lopta, pa "koust to koust" i zakucavanje 21:9.
Ne ide šut, još dva promašaja, sada Popovića - 24 odsto iz igre (4/17)
Kraj prve četvrtine - 17:9 za Grčku.
Samo četiri pogođena šuta iz 15 pokušaja "crvenih", tri izgubljene lopte...
Popović je gazio liniju za tri, 9:17.
Samo dva faula crnogorskih košarkaša 35 sekundi do kraja četvrtine
Konačno - trojka Nidama.
Serija je sada 10:0, "crveni" bez rješenja u napadu, samo četiri poena Vučevića...
Serija Grčke - 6:0, i prva prednost 11:4. Problemi u napadu našeg tima - 2/10 iz igre, dvije izgubljene lopte.
Grci 2/7, Crna Gora 2/7 iz igre, četiri poena Vučevića.
Ušao je Nidam na pleju, umjesto Ivanovića.
Problemi sa grčkim presingom, prva izgubljena lopta, pa druga - zakucavanje Janisa.
Još jedna promašena trojka Grka, ali "crveni" nisu realizovali tri napada, do pogotka Vučevića, prvi poeni Crne Gore na Mundobasketu.
Dvije promašene trojke Grčke u ranim fazama napada - Adetokumbo, pa Kalates.
Počeo je meč.
Grčka kreće sa Adetokumbom, Burusisom, Kalateso, Papanikolauom i Papapetruom.
Petorka Crne Gore: Ivanović, Radončić, Sead Šehović, Dubljević, Vučević.
Pogledajte detalje sa zagrijavanja.

Crna Gora od 14 sati na debiju na najvećoj sceni igra sa jednim od favorita za medalju na Svjetskom prvenstvu.

Grčku predvodi Janis Adetokunbo, najbolji igrač NBA lige, iskusni evroligaški asovi, poput Kalatesa, Slukasa i Printezisa. Iskustvo i kvalitet je na strani rivala, ali "crveni" žele da se predstave u najboljem svijetlu.

"Jedini način da se suprotstavimo rivalima i ostvarimo dobar rezultat je timska igra, pogotovo kad ispred nas imamo protivnika kao što je Grčka, sa izuzetnim individualcima. Ne bih potencirao samo Adetokunba kao svjetsku zvijezdu i trenutno možda najboljeg košarkaša, već izuzetno ozbiljan kolektiv, sa igračima Olimpijakosa i Panatinaikosa, s godinama u Evroligi iza sebe. Timska igra nas je krasila tokom kvalifikacija, nije bilo pojedinca koji se izrazito isticao brojkama. To bi trebalo da bude naš put i na Svjetskom prvenstvu", poručio je selektor Zvezdan Mitrović.