Crna Gora izgubila od Novog Zelanda: Nervoza, greške, sudije, promašaji, preokret - na kraju poraz

Nanđing - Olimpijska dvorana.
Crna Gora je izgubila i drugi meč na Mundobasketu.
Novi Zeland je bio bolji 93:83.
"Crveni" su, i pored nervoze, izazvane sudijskim kriterijumom, koji je, zaista, bio ispod nivoa ovog takmičenja (selektor Mitrović je isključen), uspjeli da povedu na početku posljednjeg perioda, ali su nakon drugog vođstva potpuno stali.
Novozelanđani su pogodili tri trojke, ponovo stekli veliku prednost.
U posljednjem meču grupne faze Crna Gora u četvrtak igra sa Brazilom.
Trojka Nidama, prvi koš na meču, na drugoj strani uzvraća Aberkrombi - 86:74.
Još jedna trojka Vebstera - 75:67. Fotu uz faul Bjelice, opet Novi Zeland ima dvocifrenu prednost. Tehnička greška Bjelice...
Promašaj Vučevića za tri, pogodak Vebstera - 67:72.
Vođstvo - 67:66, Petar Popović. Trojka Smita-Milnera, 67:69.
Crna Gora je gubila 11 razlike sredinom treće četvrtine - 61:50.
Nikola Vučević je zatim uhvatio dobar ritam, pojačana je odbrana, "crveni" su u igri - 66:65 za Novi Zeland.
Tri napada za vođstvo je imala Crna Gora...
Nidam je promašio trojku za vođstvo. Ne ide Nidamu ništa...
Vučević sa linije bacanja smanjuje na samo poen zaostatka, bilo je i minus 11 - 65:66.
Trojka Petra Popovića - 59:64.
Još jedna tehnička greška klupi, čudan, izuzetno čudan sudijski kriterijum - odluke koje izazivaju nervozu crnogorskih igrača.
Koš Vučevića uz faul, konačno dobra saradnja sa Vučevićem - 53:61. Trojka Vučevića - 56:61
Nesportski faul Dubljevića, još jedna prilično čudna odluka sudija.
Haotična igra na obje strane, više to odgovara Novozelanđanima - 50:59, 5,49 do kraja treće četvrtine.
Ide Novi Zeland na plus 11 - 59:48.
Koš Fotua uz faul Ivanovića - 58:47
Poeni Popovića - 46:53.
Počeo je drugo poluvrijeme.
Devet poena prednosti ima Novi Zeland nakon 20 minuta.
Čak 53 poena primili su "crveni", odbrana često ispada, a problem je i organizacija napada.
Crna Gora je stigla do 36:36, a taman kada je izgledalo da je uhvaćen ritam, uslijedila je serija 7:0 za samo 17 sekundi, a nakon dvije banalne greške našeg tima.
Nekoliko i spornih sudijskih odluka na štetu Crne Gore, a selektor Mitrović je isključen zbog dvije tehničke greške.
Selektor Mitrović je isključen zbog druge tehničke greške.
7:0 serija Novog Zelanda, nakon dvije banalne greške crnogorskih igrača.
Trojka Ivanovića uz zvuk sirene, 39:43, a onda sumnjiv faul Vučevića.
Opet greška u organizaciji napada, kazna je surova - trojka Korija Vebstera, 36:40.
Izjednačenje, bolje izdanje Crne Gore u 2. četvrtini, 36:36, 6,10 minuta do kraja poluvremena.
Prvi promašaj Novozelanđana za tri, promašio je i Suad Šehović iz ugla - 34:36.
Trojka Suada Šehovića, nakon dobro organizovanog napada na presing rivala - 32:34.
Trojka Bjelice na otvaranju druge četvrtine - 29:31.
Novi Zeland vodi 31:26 nakon 10 minuta.
Previše koševa su primili "crveni", Novozelanđani su ubacili pet trojki bez promašaja, ali su pogađali i iz ostalih pozicija.
Odbrana mora jače i čvršće.
Tehnička greška klupi Crne Gore, Mitrović je prigovorio sudijama.
Ipak su "crveni" uspjeli da ostanu u igri, nakon lošeg perioda. Nidam ima dva faula, nije dobro ušao u meč...
Loš period igre Crne Gore - dva faula u šutu, zatim izgubljena lopta u organizaciji napada, pa lična greška u napadu, Novi Zeland vodi 25:20.
Dubljević za tri, 6:0 serija Crne Gore - 19:16, prvo vođstvo.
Nevjerovatno, međutim, šutiraju Novozelanđani - 5/5!.
Odlične dvije akcije Popovića, ali ide treća trojka - opet Kori Vebster.
Novi Zeland ima 3/3 za tri.
Ivanović za tri, ali još jednom Kori Vebster - 13:16. Tri njegove trojke.
Prva trojka Novog Zelanda - Lou. Nakon poena Vučevića, još jedna trojka - Kori Vebster sa najmanje osam metara, 4:8.
Počeo je meč, košem Taja Vebstera.
Petorka Novog Zelanda: Taj Vebster, Kori Vebster, Aberkrombi, Lou i Fotu.
Petorka Crne Gore: Ivanović, Suad Šehović, Petar Popović, Dubljević, Vučević.
Crnogorska reprezentacija sjutra od 10 sati ujutro po našem vremenu igra drugi meč u grupi F na Mundobasketu.
Rival je Novi Zeland, koji je takođe poražen na startu, i to od Brazila. Dakle, ključni meč za obje selekcije – ko pobijedi ostaje u trci za plasman u drugi krug, poraženi ide u razigravanje za plasman od 16. mjesta.
Težak ispit čeka “crvene”, jer je Novi Zeland neugodna ekipa, atipična, tim koji igra brzo, koji šutira iz svih pozicija i sa kojim evropske selekcije mogu da imaju problem.
Međutim, Crna Gora ima kvalitet da odgovori i ako uspije da nametne svoj stil, da uspori igru i da prebaci težište pod obruče, uz dobru odbranu, šanse za pobjedu postoje.