Crna Gora izgubila dobijen meč: 38 minuta i 24 sekunde prednosti i poraz od Turske

Turska
Donguan - Košarkaški centar. Sudije: Roberto Vaskes (Portoriko), Gaston Bartel (Urugvaj), Mihal Proc (Poljska).
Košarkaši Crne Gore doživjeli su četvrti poraz na Mundobasketu - izgubili su od Turske 79:74.
Pet minuta i 15 sekundi prije kraja vodili su 12 poena razlike - 65:53, imali prednost od početka meča, igrali bolje, a onda sve upropastili.
Turska je na minut i 36 sekundi do kraja prvi put povela i pobijedila.
Nikola Vučević je postigao 20 poena, uz sedam skokova i pet asistencija, Derek Nidam je upisao 13, Bojan Dubljević 12...
U turskom timu 19 poena Džedija Osmana, 17 Meliha Mahmutoglua, Skoti Vilbekin je upisao devet, a imao je 13 asistencija.
U posljednjem meču Crna Gora u ponedjeljak igra sa Japanom od 9 i 30 ujutro.
Pogodio je oba bacanja Mahmutoglu, pa i Vilbekin - 72:77.
Nesportski faul Šehovića, nakon promašene trojke Nidama, 13,8 sekundi do kraja.
Džedi Osman je pobjegao Dubljeviću - 72:73, 28 sekundi do kraja.
Nidam je fauliran u šutu za tri, pogodio je dva bacanja - 72:71.
Pogađa Dubljević bacanja - 70:69. Pogađa i Birsen - 70:71.
Pet minuta i 15 sekundi do kraja bilo je 65:53 za Crnu Goru, Turska na minut i 36 do kraja vodi - 69:68.
Opet se primakla Turska, loša rješenja u napadu "crvenih", 68:65.
8:0 serija Turske, ali Suad Šehović vraća u pravi čas, 68:61.
Pet poena u nizu Turske, tajm-aut Mitrović - 65:58.
Bjelica, ponovo maksimalnih plus 12 - 65:53.
Petar Popović na isteku napada - 63:53.
Crna Gora čuva prednost, a mogla je da prelomi utakmicu, osam poena prednosti, 61:53.
Devet poena prednosti za naš tim uoči posljednjih 10 minuta - 58:49.
Bilo je 12 poena prednosti, odlična igra Crne Gore.
Turska je u uvodu četvrtine prišla na samo dva poena zaostatka, Derek Nidam je, međutim, namjestio ruku i upisao tri trojke.
Plus 12, 58:46.
Promašio je zicer Todorović, ali Nidam je namjestio ruku, treća trojka - 55:44, najveća prednost.
Prvi poeni Todorovića i opet lijepih plus devet - 49:40. Druga trojka Nidama i opet plus 10 - 52:42.
Četiri faula ima Semih Erden, jedini klasični centar Turske.
Već 18 poena ima Nikola Vučević, 44:40. Trojka Ivanovića - 47:40.
Birsen za tri, samo dva poena prednosti, ali vraća trojku Nidam, njegovi prvi poeni - 42:37.
Počelo je 2. poluvrijeme, košem Erdena.
Pet poena prednosti za Crnu Goru nakon 20 minuta. Imali su "crveni" plus 10 nakon prve četvrtine.
Nikola Vučević je postigao 14, Bojan Dubljević 10 poena.
Trojka Ivanovića u važnom momentu - 37:28.
U igri opet Vučević i Dubljević. Njihovim ulaskom Crna Gora je zadržala prednost, 32:26.
Crna Gora bez koša u drugoj četvrtini, konačno Petar Popović, 28:24.
Za minut i 40 sekundi, Turska je postigla šest, Crna Gora nijedan poen, 26:22.
Četiri poena Turske, presing rivala i greške Crne Gore u organizaciji - 26:20.
Kraj prve, odlične četvrtine - 26:16 za Crnu Goru.
Vučević 12, Dubljević osam poena.
Vučević 10, Dubljević osam poena - 20:12. Poeni Popovića za 22:12.
Osam poena Mahmutoglua u nizu - 13:10.
Pet vezanih poena Mahmutoglua, 11:7, nakon tajm-auta Saridže.
11:2, vodi Crna Gora, odlična igra na početku - osam poena Vučevića.
Dobra igra Crne Gore u defanzivi, turski napad potpuno zaustavljen.
Trojka i Dubljevića - 8:2.
Promašaji i greške na obje strane, Vučević pogađa trojku - pet poena, 5:2.
Petorka Crne Gore: Nidam, Petar Popović, Radončić, Dubljević, Vučević.
Naši najbolji košarkaši nastavljaju Mundobasket, slijedi borba za odlazak na kvalifikacioni olimpijski turnir - postoji takmičarski motiv u predstojeća dva meča.
Crna Gora igra sjutra od 13 i 30 igra protiv Turske - ako pobijedi Turke, a u ponedjeljak Japance, mogla bi da se nada plasmanu na jedan od kvalifikacionih turnira za odlazak na Olimpijske igre.
Turska je neočekivano ostala bez drzge faze na šampionatu, nakon što je u posljednjem meču u grupi izgubial od Češke.
Nema dileme da će Turci biti motivisani protiv Crne Gore, da se iskupe za fijasko, ali i zbog poraza u “Morači” u kvalifikacijama za Mundobasket...
Na drugoj strani očekuje se i rekacija našeg tima, još se čeka na prvi trijumf na Svjetsko prvenstvo.