Mega pobijedila FMP u derbiju začelja

Nemanja Jaramaz, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 25.12.2016. 18:58h

Košarkaši Mega Leksa pobijedili su večeras FMP u Sremskoj Mitrovici sa 76:62, u 15. kolu Jadranske lige.

Mega je zabilježila petu pobjedu u regionalnom takmičenju, dok je FMP sa skorom 4:11 ostao posljednji na tabeli.

Domaćin je pet minuta prije kraja imao 17 poena prednosti, ali je gost smanjio zaostatak, prišao na minus jedan i imao napad za pobjedu, ali je Stefan Lazarević pogriješio, pa je Mega slavila.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kostja Mušidi i Ognjen Jaramaz sa po 16 poena, dok su Alfa Kaba i Jovan Novak postigli po 12. FMP je sa 16 predvodio Dejan Davidovac.

Mega će u sljedećem kolu gostovati ekipi Budućnost u Podgorici, dok će FMP dočekati Krku u Železniku.