Dejova Zvezda sijala nad "kraljem"

16 komentar(a)
Marko Simonović, Foto: Beta
Ažurirano: 22.12.2016. 20:10h

U moru skalpova koje je Dejan Radonjić skinuo sa Crvenom zvezdom velikanima evropske košarke, ovaj večerašnji će biti upisan najdebljim slovima - Beograđani su u dvorani "Aleksandar Nikolić" srušili veliki Real Madrid sa 82:70.

"Crveno-bijeli" su serijom 14:0 u prvoj polovini druge četvrtine preokrenuli na 36:25 i više nijednom nisu dozvolili "kraljevskom klubu" da ih dostigne.

Sve je riješeno na početku posljednjeg kvartala, kada je ove sezone sjajni Marko Simonović pogodio trojku, a potom i njegov imenjak Gudurić iz kontre povisio na 67:51.

Madriđani su bili nemoćni da bilo šta promijene, jer su ih Radonjićevi puleni "ugušili" nevjerovatnom formom.

"Igrali smo veoma dobro svih 40 minuta. Bili smo odlični u odbrani i pametni i strpljivi u napadu. Ovo je veliki uspjeh za sve nas", rekao je Radonjić, čiji tim sada ima šest pobjeda i osam poraza.

Simonović je bio najefikasniji igrač meča sa 20 poena, a sve je dao u drugoj i posljednjoj četvrtini.

Dvocifreni su bili i Gudurić (12), te Stefan Jović i Ognjen Kuzmić (po 11), dok je crnogorski reprezentativac Milko Bjelica upisao po četiri koša, skoka i asistencije.

Kod "merengesa" je ubjedljivo najbolji bio Džeferi Tejlor sa 25 pogodaka, a Serhio Ljulj je ubacio 12, uz loš šut iz igre (7-4 za dva, 6-0 trojke).