Poraz Vučevićevog Orlanda u Njujorku, Majami povukao dres O'Nila

Crnogorski reprezentativac Nikola Vučević je za 27 minuta igre upisao deset poena, šest asistencija,pet skokova i ukradenu loptu.
Nikola Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.12.2016. 08:37h

Orlando je poražen od Njujorka 106:95, za drugu uzastopnu pobjedu Niksa.

U ekipi Orlanda, koja ima skor od 13 pobjeda I 17 poraza, bolji od ostalih bili su Serž Ibaka sa 23 I Evan Furnije sa 21 košem.

Najzaslužniji za 15. trijumf Njujorka bio je Derik Rouz sa 19, dok su po 15 poena postigli Karmelo Entoni i Vili Hernangomez. Istakao se i Kajl Okin, koji je pored 14 poena imao i 16 skokova.

Majami je pobijedio Los Anđeles Lejkerse sa 115:107 i nanio im treći uzastopni poraz. Domaće su do pobjede predvodili Džastis Vinslou i Hasan Vajtsajd učinkom od po 23 poena i 13 skokova.

U poluvremenu utakmice Majami je na kratkoj ceremoniji povukao dres sa brojem 32 koji je nosio Šakil O'Nil.

Majami je nadoknadio 19 poena zaostatka, a pobjedi su doprinijeli i Goran Dragić sa 21 i Džejms Džonson sa 19 poena.

U ekipi Los Anđeles Lejkersa, koji su ove sezone na gostovanjima ostvarili učinak od pet pobjeda i 14 poraza, najefikasniji je bio Lu Vilijams sa 27 poena. Nik Jang postigao je 20, a Danđelo Rasel 17.

Golden Stejt je savladao Bruklin (četvrti poraz u nizu) sa 117:101. Voriorsi su nadoknadili 16 poena zaostatka sa poluvremena, a do pobjede ih je predvodio Kevin Durent sa 26 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Dobru partiju prikazao je i Klej Tompson sa 23 poena, Zaza Pačulija postigao je 15 poena uz 14 skokova, dok je 15 poena i sedam asistencija dodao Stefen Kari.

Bruk Lopes postigao je 28 poena za Bruklin, koji je pretrpio 20. poraz.

Los Anđeles Klipersi su nanijei poraz San Antoniju 106:101.

Kris Pol bio je najefikasniji u ekipi Klipersa sa 19 poena, sedam skokova i šest asistencija, ali se povrijedio u završnici treće četvrtine, pa su rezervisti obezbijedili pobjedu nad Sparsima.

Kavaj Lenard bio je najefikasniji u poraženom timu sa 27 poena, devet skokova i pet asistencija, a Pau Gasol postigao je 21 poen uz devet skokova. Lamarkus Oldridž i Deni Grin dodali su po 10 poena.

Boston je bio bolji od Indijane sa 109:102 i ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu. Seltikse je do trijumfa predvodio Ajzeja Tomas sa 28 poena i devet asistencija, dok je među Pejsersima najefikasniji bio Džef Tig sa 31 poenom i osam asistencija.

Majami - Los Anđeles Lejkers 115:107 Vajtsajd 23 p, 13 sk, Vinslou 23 p, 13 sk, Dragić 21 p - Vilijams 27 p, Jang 20 p

Njujork - Orlando 106:95 Rouz 19 p, Entoni 15, 8 sk, Hernangomez 15 p, Okvin 14 p, 16 sk - Ibaka 23 p, 10 sk, Furnije 21 p

Indijana - Boston 102:109 Tig 31 p, 8 as, Džordž 18, 8 sk, Majls 18 p, Jang 15 p, 12 sk - Tomas 28 p, 9 as, Krauder 15 p

Bruklin - Golden Stejt 101:117 Lopes 28 p, 8 sk, Kilpatrik 14 p - Durent 26 p, Tompson 23 p, Pačulija 15, 14 sk, Kari 15 p, 7 as

Los Anđeles Klipers - San Antonio 106:101 Pol 19 p - Lenard 27 p, 9 sk, Gasol 21 p, 9 sk