Kriza traje - treći vezani poraz Budućnosti

115 pregleda 0 komentar(a)
Vilijams, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 18.12.2016. 20:15h

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su treći vezani poraz u ABA ligi, a peti računajući Evrokup, i to od direktnog rivala u borbi za plej-of.

Cedevita je slavila u "Morači" - 86:84.

Sada Budućnost strahuje za jednu od prve četiri pozicije - ima pobjedu manje od Partizana, a isti skor kao Cedevita.

I Cibona će se priključiti timovima sa skorom 10-4, ako savlada Igokeu na svom parketu.

Budućnost je vodila u većem dijelu meča, imala izuzetno visoke procente šuta (na kraju 50 odsto za tri - 24-12, a 53 odsto za dva 32-17), ali i mnogo zgubljenih lopti (15) i dopuštenih ofanzivnih skokova (12 ih je imala Cedevita), što je na kraju i presudilo.

Iz skoka u napadu, gosti su i dobili šut za pobjedu, koji je ubacio Marko Tomas 4,7 sekundi prije kraja meča.

Markus Vilijams imao 17 poena i sedam asistencija, Šon Džejms 15 poena i šest skokova, a Nemanja Gordić 15 poena i osam dodavanja.

Kod gostiju, Miro Bilan je ostvario dabl-dabl - 10 poena i 11 skokova, Džon Šurna je ubacio 17, a Rašar Džejms i Rajan Boutrajt po 16.

U narednom kolu Budućnost gostuje Zadru, a Cedevita dočekuje Crvenu zvezdu.

Budućnost Voli - Cedevita 84:86 (24:16, 26:31, 19:19, 15:20)

Podgorica - Dvorana “Morača”. Gledalaca: 2.200. Sudije: Belošević, Jovčić, Obrknežević (Srbija).

Budućnost Voli: Rejnolds 5, Vilijams 17 (2-1), Su. Šehović 5, Džejms 15 (4-3), Subotić 5 (4-3), Se. Šehović 12 (2-1), Gordić 15 (2-1), Ilić, Klasen 8 (6-5), Nikolić 2, Popović, Vranješ.

Cedevita: Džejms 16 (4-3), Krušlin, Boutrajt 16 (6-5), Katić 4 (1-0), Žganec 4 (3-2), Bilan 10 (6-6), Šurna 17 (6-6), Hopson 6 (2-0), Begić, Rogić, Tomas 13 (2-2).

Tok meča

Marko Tomas pogađa 4,7 sekundi prije kraja za 86:84 - prethodno su gosti dobili drugi napad, nakon još jednog ofanzivnog skoka, 12. na meču.

Subotić sa četiri vezana poena donosi izjednačenje - 84:84.

Posljednji minut - dva razlike za Cedevitu.

Minut i po prije kraja, Cedevita ima sjajnu situaciju - vodi četiri razlike, a još nije izašla iz bonusa.

Šurna je prvi igrač Cedevite koji napušta igru zbog faulova, a za 14 i po minuta upisao je 17 poena.

Cedevita je napravila seriju 7:0 - dva i po minuta prije kraja ima četiri poena prednosti.

Uzvraća Gordić, 15 poena - 78:75. To je 12. trojka Budućnosti iz 22 pokušaja.

Rašar Džejms pogađa trojku - 75:75.

Budućnost u posljednjih pet minuta ide bez Klasena. prvog igrača sa pet faulova.

Još jednom Sead Šehović za tri - on održava Budućnost koja se muči u napadu - 75:72.

Važna trojka Seada Šehovića - 72:70.

Budućnost konfuzna u napadu, serija Cedevite 8:0 i gosti vode prvi put poslije trećeg minuta.

Još jedna izgubljena lopta, Rašar Džejms u kontri za 69:68. Tajm-aut Zuros.

U posljednjih 10 minuta, Budućnost ulazi sa tri poena prednosti, koliko je imala i na poluvremenu.

Budućnost je zadržala visoke procente šuta, ali uz 13 izgubljenih lopti, dok su igrači Cedevite, uz to, imali i osam ukradenih.

Još jedna trojka Vilijamsa - 69:62, ali Tomas odmah smanjuje.

I Vilijams raspoložen u napadu - nova trojka, 14 poena za američkog plejmejkera - 64:58.

Nemanja Gordić igra, međutim, najbolji meč u sezoni - koš uz faul, ali je promašio dodatno bacanje. Budućnost vodi 61:58.

Opet je u igri Šurna i odmah je pogodio za tri - njegova treća trojka, za 59:58.

Ne dozvoljavaju gosti da se "plavi" odlijepe, ali prave i greške izabranici Ilijasa Zurosa.

Dvije vezane u koracima napravili su Klasen i Džejms.

Vratila se Cedevita - 56:53.

Dobro je Budućnost počela drugo poluvrijeme.

Nije primila koš dva i po minuta, opet ima sedam poena prednosti - 54:47.

Prvo poluvrijeme obilježila je i kontra, te fantastično zakucavanje Rašada Džejmsa, koji ima svega 185 centimetara, a pogledajte koliko skače.

Budućnost je sjajno šutirala u prvom dijelu - čak 75 odsto za dva (16-12), a 55 odsto za tri poena (11-6).

Igrači Cedevite su, međutim, imali sedam ofanzivnih skokova i šest ukradenih lopti, koje su završavali lakim poenima.

Šon Džejms izuzetan u prvom poluvremenu, sa 13 poena (6-6 iz igre) i četiri skoka. Markus Vilijams devet poena i pet asistencija, a Nemanja Gordić šest, uz čak sedam dodavanja.

Kod gostiju Džon Šurna je postigao 10 poena, sve u drugoj četvrtini.

Atraktivna druga četvrtina, mnogo lijepih poteza na obje strane, a Budućnost ide na odmor sa tri poena prednosti 50:47.

Sjajan period igre na obje strane - a Budućnost sa dvije vezane trojke, Gordića i Rejnoldsa, stiže na plus sedam 43:36.

Džon Šurna nastavlja seriju - 10 poena u drugoj četvrtini za Amerikanca litvanskog porijekla. Srećom po Budućnost, Šurna je zbog tri prekršaja morao da klupu.

Na drugoj strani, odličan Šon Džejms - već devet poena za centra Budućnosti - 33:29.

Cedevita je stigla do izjednačenja, Mršićevi igrači sa klupe Šurna i Hopson nose svoj tim u drugoj četvrtini.

Cedevita je dobro otvorila drugu četvrtinu, serijom 6:0, koju je prekinuo trojkom Suad Šehović - 27:24.

Nakon prvih 10 minuta, Budućnost vodi 24:16 - možda i najbolja četvrtina od dolaska Ilijasa Zurosa.

Budućnost vodi 22:14, najveća prednost. Vilijams izuzetno raspoložen - pet poena i pet asistencija.

Sjajna rola Šona Džejmsa - pet poena za minut, nakon efektne saradnje sa lucidnim Markusom Vilijamsom - 16:10.

Budućnost vodi 14:10 četiri minuta prije kraja prve četvrtine.

Gordić efektno uz faul - 11:6, min-serija 8:0.

Nikolić za dva, zatim Klasen za tri - 8:6 za Budućnost.

Dva loša napada Budućnost Volija na početku - dvije izgubljene lopte, prvo Klasena, pa Vilijamsa, laki poeni za Boutrajta - 6:3 za Cedevitu.

"Morača" poluprazna, atmosfera pozorišna, očito da se dvorana napuni samo kada dolaze Crvena zvezda i Partizan.

Košarkaši Budućnost Volija igraju važan, možda i najvažniji meč u borbi za plej-of.

Nakon dva vezana poraza, "plavi" su došli u situaciju da im mjesto među četiri najbolje ekipe više nije sigurno, a večeras igraju sa Cedevitom, koja nakon 13 kola ima samo pobjedu manje, baš kao i Cibona.

Budućnost je na startu šampionata savladala hrvatskog predstavnika u Zagrebu - 80:70, ali je tim Veljka Mršića od tada promijenio sastav, a ušao je i u dobar ritam.

Gosti su najavili da u Podgoricu dolaze po pobjedu, Budućnost mora da reaguje, ako ne žel da uđe u izuzetno neizvjestan drugi dio sezone.

Ilijas Zuros neće moći da računa na Borisa Savovića, koji je još povrijeđen.