Jokić se poigravao sa najboljim timom lige

59 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Jokić, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.12.2018. 07:30h

Denver ne da tron Zapadne konferencije - Nagetsi se sa gostovanja najboljem timu dosadašnjeg dijela NBA šampionata vraćaju podignute glave.

Tim iz Kolorada slavio je u Torontu nakon spektakularne završnice 106-103, a Nikola Jokić se većim dijelom utakmice poigravao sa protivnikom.

Srpski centar je već na poluvremenu koketirao sa tripl-dablom, do kojeg je do kraja meča i došao upisavši 23 poena, 11 skokova i 15 dodavanja.

Jokić je sa linije slobodnih bacanja postigao tri posljednja i odlučujuća poena na utakmici, srušivši nade navijača Toronta nakon što je Kavaj Lenard izjednačio za domaće na svega sedam sekundi do isteka vremena.

Denver je prekinuo niz od osam pobjeda Reptorsa, koji i dalje imaju najbolji skor lige sa 20 pobjeda i pet izgubljenih mečeva.

Nagetsi dijele prvo mjesto na Zapadu sa Los Anđeles Klipersima, koji su takođe pobijedili na teškom gostovanju Nju Orleansu.

Tim Doka Riversa slavio je rezultatom 129-126, a najefikasniji u redovima gostiju bili su Tobajas Heris sa 27 i Danilo Galinari sa 24 poena.

Džulijus Rendl (37 poena, 8 skokova), Džru Holidej (32 poena, 14 asistencija) i Entoni Dejvis (23 poena, 13 skokova i pet dodavanja) briljirali su u dresu domaćih, ali ni to nije bilo dovoljno da se nadoknadi zaostatak od 18 poena iz prvog poluvremena, u kojem su raspoloženi Klipersi postigli impresivnih 77 poena.

Ostali rezultati:

Detroit - Oklahoma Siti 83-110 Bruklin - Klivlend 97-99 Atlanta - Golden Stejt 111-128 Njujork - Vašington 107-110 Minesota - Hjuston 103-91