Kraj za Podgoričane u Evrokupu
69 pregleda 11 komentar(a)
Ažurirano: 14.12.2016. 20:57h

Budućnost Voli je takmičenje u Evrokupu završila sa svih osam poraza!

Izabranici Ilijasa Zurosa poklekli su i u posljednjem kolu na gostovanju Bajernu u „Audi areni”, ali za razliku od međusobnog duela u „Morači” (44:68), „plavi” su pružili neuporedivo jači otpor ekipi Saše Đorđevića.

Budućnost je na minut i 50 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene trojkom Rejnoldsa prišla Bavarcima na svega tri poena (62:59).

Ipak, Bajern je odustao od pokušaja da trojkama riješi duel, što je forsirao od starta posljednje četvrtine, pa je košem Đedovića krenula serija domaćina od 8:0, kojom je meč i riješen.

Bajern je ovom pobjedom zauzeo drugo mjesto u grupi C sa šest pobjeda i dva poraza, dok je Zenit bio najbolji sa sedam pobjeda i samo jednim porazom.

Budućnost je tako završila mučenje u Evrokupu, sada na miru može da se posveti ABA ligi, a već za vikend je čeka derbi sa Cedevitom u "Morači".

"Plavi" su u ovom meču igrali bez Markusa Vilijamsa, Šona Džejmsa i Borisa Savovića, pa nije bilo ni realno očekivati da juri trijumf u Bavarskoj...

Džej Ar Rejnolds je bio najefikasniji kod Podgoričana sa 17 poena, a dvocifren učinak je imao i Suad Šehović (15).

Bajern - Budućnost 80:66 (16:16, 20:15, 22:13, 22:22)

Minhen - „Audi arena”. Gledalaca: 4.326. Sudije: Lamonika (Italija), Peruđa (Španija), Van Den Bruk (Belgija).

Bajern: Bejšlag 3, King, Lučić 5, Džonson 3, Đedović 13, Reding 4 (2-0), Balvin 12 (4-4), Bartel 7 (2-2), Gavel 2, Buker 12 (2-2), Kleber 14, Tejlor 5.

Budućnost Voli: Rejnolds 17 (6-5), Su. Šehović 10, Subotić 3 (2-1), Se. Šehović 5 (3-3), Gordić 2, Ilić 2, Klasen 4 (2-2), Nikolić 8, Popović 7, Vranješ 8 (3-3).