Poraz Budućnost Bemaksa u Montani

Crnogorski prvak doživio je drugi poraz, nakon što je izgubio i od Atleta u Celju (83:79). Ima i četiri trijumfa.
1 komentar(a)
Božica Mujović, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 14.12.2016. 18:52h

Iako su na tri i po minuta prije kraja vodile 11 poena razlike (75:64), košarkašice Budućnost Bemaksa su, nakon produžetka, doživjele poraz u gostima od bugarske Montane sa 88:85, u utakmici sedmog kola B grupe WABA lige.

Domaći tim je u finišu anulirao prednost branioca trofeja u ovom takmičenju, i košem za tri poena Viktorije Stojčeve je izborio produžetak (78:78), a onda je u dodatnih pet minuta stigao do pobjede. Imala je

Budućnost napad za novi produžetak, ali je šut Irene Matović za tri poena bio neprecizan, 10 sekundi prije kraja...

"Veoma dinamična utakmica. U produžetku više sreće je imala ekipa Montane. Čestitke protivniku", kazao je nakon meča Goran Bošković, trener Podgoričanki.

Montana se, tako, revanširala rivalu za poraz u Podgorici (67:46) i upisala peti trijumf. Crnogorski prvak doživio je drugi poraz, nakon što je izgubio i od Atleta u Celju (83:79). Ima i četiri trijumfa.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Cvetomira Šarenkapova sa 24 poena. U ekipi Budućnosti najbolja je bila Božica Mujović sa 25, Irena Matović je ubacila 19, dok je Kristina Topuzović meč završila sa 17 koševa.

Budućnost Bemaks će u narednom kolu, u petak u Skoplju, igrati protiv Badela.

Montana - Budućnost Bemax 88:85 (17:20, 25:21, 14:23, 22:14, 10:7)

Montana - Dvorana: „Mladost”. Sudije: Jevtović, Prpa (svi iz Srbije).

Montana: Stojčeva 12 (2-2), Alen 6 (4-4), Dimitrova 5 (1-1), Hristova, Filipova, Šerenkapova 24 (6-5), Sokolan, Makarijeva 17 (5-5), Ivanova 2, Peteva 7 (3-3), Simeonova, Burdžis 15 (4-3).

Budućnost Bemax: Tomašević, Pejović, Babić 6, Radović, Topuzović 17 (4-2), Matović 19 (5-5), Mujović 25 (2-2), Jakšić, Stjepanović 8 (6-4), Kapor 10 (1-1).