Fenerbahče prejak za Zvezdu, CSKA siguran u Milanu, Real savladao Žalgiris

56 pregleda 0 komentar(a)
Fenerbahče, Foto: Euroleague
Ažurirano: 08.12.2016. 22:18h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Istanbulu od Fenerbahčea 87:72 (20:18, 21:13, 27:19, 19:22), u 11. kolu Evrolige.

Ovo je Zvezdi bio sedmi poraz u takmičenju, a Fenerbahčeu osma pobjeda, četvrta uzastopno.

Zvezda je igrala bez povrijeđenih Marka Gudurića i Luke Mitrovića, ali se dobro držala u prvoj četvrtini. Pred kraj dionice je vodila 14:9, ali je Fenerbahče odgovorio mini-serijom 7:0, i preuzeo vođstvo koje je držao do kraja meča. Fener je u drugoj četvrtini napravio seriju 14:0 i tako se odvojio, a na poluvrijeme je otišao uz vođstvo 41:31.

Fenerbahče je u trećoj četvrtini povećao svoju prednost na 18 poena, 68:50, ali je Zvezda u posljednjoj četvrtini prišla na devet poena. Domaća ekipa, ipak, nije spuštala tempo i na kraju je pobijedila 87:72.

Najefikasniji u Zvezdinom timu bio je Marko Simonović sa 14 poena i šest skokova, dok je Čarls Dženkins postigao 12. Ognjen Kuzmić je meč završio sa osam poena i 10 skokova. Milko Bjelica je dodao 11, a Ognjen Dobrić 10 poena.

Fenerbahče je predvodio Ekpe Judo sa 15 poena, devet skokova i pet asistencija. Srpski internacionalac Nikola Kalinić postigao je osam poena za domaći tim.

Desetu pobjedu u Evroligi ove sezone ostvario je CSKA, koji je trijumfovao na gostovanju Emporio Armaniju (79:64).

"Armejci" su slavili, iako u sastavu nije bilo ni Miloša Teodosića ni Nanda de Koloa.

Real je imao problema, ali je savladao Žalgiris (96:91).