Dabl-dabl Vučevića, Orlando slavio u Teksasu

Vučević je drugi put zaredom bio van startne petorke, a za 25 minuta na parketu upisao je 12 poena i 10 skokova, uz šut iz igre 16-6
Nikola Vučević, Foto: Orlando Sentinel
Ažurirano: 30.11.2016. 08:26h

Orlando je pobijedio i sedmi put ove sezone u 18 mečeva, i to na terenu gdje tradicionalno gosti teško dobijaju šansu da se razigraju.

"Magični" su savladali San Antonio u Teksasu sa 95:83 i prekinuli seriju Sparsa od devet uzastopnih trijumfa.

Nikola Vučević je drugi put zaredom bio van startne petorke kod trenera Frenka Vogela, a za 25 minuta na parketu upisao je 12 poena i 10 skokova, uz šut iz igre 16-6.

Serž Ibaka je predvodio pobjednički tim sa 18 koševa, Evan Furnije je dodao 13, dok je u San Antoniju najefikasniji bio Kavaj Lenard sa 21 pogotkom.

Nju Orleans je savladao LA Lejkerse (105:88), a briljirao je Entoni Dejvis - lider Pelikansa je meč završio sa 41 poenom i 16 uhvaćenih lopti.

Klivlend je poražen u Milvokiju (118:101), a meč je obilježio krilni centar Baksa Janis Adetokumpo koji je sa 34 koša izjednačio rekord karijere.

Šarlot - Detroit 89:112

Bruklin - LA Klipers 127:122

Milvoki - Klivlend 118:101

Nju Orleans - LA Lejkers 105:88

San Antonio - Orlando 83:95

Juta - Hjuston 120:101