Dva poraza Lovćen-Budućnosti u Sloveniji

ŽKK Lovćen-Budućnost, Foto: Lična arhiva
Ažurirano: 28.11.2016. 10:42h

Proces sportskog učenja podrazumjeva rezultatske uspone, ali i padove.

Nakon dvije pobjede na uvodnom turniru WABA U17 lige na Cetinju, košarkašice Lovćen-Budućnosti su tokom drugog takmičarskog vikenda dva puta poražene u Mariboru.

Pravu šansu za trijumf su propustile u prvom susretu sa domaćim sastavom, koji su izgubile nakon produžetka 88:83.

Nakon tri četvrtine i "najboljih 30 minuta od postanka ekipe", kako rekoše zvaničnici kluba, sastav Zorana Kašćelana je vodio 64:53. Ipak, nije bilo dovoljno za uspjeh - Maribor je u posljednja tri i po minuta serijom 15:4 izborio produžetak, a zatim i pobjedu.

U drugom duelu dana, Lovćen-Budućnost je poražen od Celja 62:56.

Kombinovano, u oba meča, najefikasnija u redovima crnogorskog tima je bila Anđela Bigović, peta na listi "košgeterki" lige, koja je ubacila 40 poena (32+8), dok je Dragana Živković dodala 35 (10+25).

Lovćen-Budućnost će takmičenje u WABA U17 ligi nastaviti u Zagrebu, gdje se 18. decembra sastaje sa istoimenim klubom i Vodicama.