Budućnost ostvarila desetu pobjedu na 11 mečeva
2 komentar(a)
Vilijams, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 27.11.2016. 20:06h

Budućnost Voli lagano je preskočila gostovanje u Železniku - desetu pobjedu u 11 kola, "plavi" su ostvarili rezultatom 77:69.

Bilo je lakše nego što rezultat govori, jer su gosti pred posljednju četvrtinu imali 21 poen prednosti.

Epilog se moao naslutiti nakon prve četvrtine, koju su gosti dobili 29:15, a u kojoj su ubacili pet trojki, dok je raspoloženi Markus Vilijams uz 11 poena, podijelio četiri asistencije.

FMP je, međutim, u drugom dijelu razotkrio slabosti Budućnosti, primakao se do poluvremena na minus šest, ali u nastavku nije bilo dileme.

Izabranici Ilijasa Zurosa pojačali su odbranu dovoljno da potpuno izbace rivala iz ritma, a u napadu bili sve raznovrsniji, tako da je prednost rasla iz minuta u minut, do maksimalnih 22 poena prednosti u 31. minutu, nakon trojke Rejnoldsa i bacanja Savovića.

Rutinski posao bio je privesti meč kraju, ali uz još jedan veliki pad i prazan hod, tokom kojeg je FMP, serijom od tri trojke, ublažio poraz.

Vilijams je ubacio 17 poena i imao osam asistencija, Boris Savović je imao isti košgeterski učinak, uz 10 skokova.

"Igrali smo protiv veoma talentovanog tima, sa velikom motivacijom. Rad sa mladima je veoma važan i ovom prilikom želim da čestitam FMP-u zbog toga. Zadovoljan sam igrom mog tima. Imali smo mali broj treninga zajedno, ali se igrači izuzetno trude da napreduju. Imali smo dobre i loše momente. Naš cilj je da budemo bolji na svakom narednom treningu. I naravno da snažno radimo", rekao je Zuros.

Budućnost nakon 11. kola ima 10 pobjeda, Crvena zvezda ima maksimalan učinak od 10 trijumfa, uoči sjutrašnjeg meča sa Olimpijom.

U 12. kolu Budućnost za sedam dana gostuje MZT-u.

FMP - Budućnost Voli 69:77 (15:29, 20:12, 11:26, 23:10)

Železnik - Dvorana FMP. Gledalaca: 300. Sudije: Boltauzer, Petek (Slovenija), Juras (Srbija).

FMP: Radanov, Čović 11 (4-4), Davidovac 6 (4-3), Apić 10 (4-4), Lazarević 2, Bursać 2, Šešlija 2, Kutlešić 6, Žižić 8, Ljubičić 10 (4-4), Kaplanović, Bolden 12.

Budućnost Voli: Rejnolds 7 (2-2), Vilijams 17 (3-2), Su. Šehović 16 (4-4), Subotić 7 (6-3), Se. Šehović 5 (2-2), Gordić 2, Baćović, Ilić, Savović 17 (12-6), Nikolić 2, Popović 4, Vranješ.