Sa maestralnim Teodosićem, CSKA zakucao i Baskoniju

Plejmejerk CSKA ubacio 34 poena uz 10 asistencija u pobjedi moskovskog tima nad Baskonijom 112:84
1 komentar(a)
Ažurirano: 25.11.2016. 19:10h

Seriji trijumfa CSKA na domaćem parketu u Evroligi ne nazire se kraj.

Sa dirigentom Milošom Teodosićem, evropski šampion je u 9. kolu elitnog takmičenja savladao Baskoniju 112:84 i osmim uspjehom zadržao lidersku poziciju

Bila je to 17. uzastopna pobjeda u moskovskoj Megasport areni "armijskog kluba", koji je posljednji put kao domaćin poražen u novembru 2015. od Unikahe.

Baskonija je bolje otvorila meč i nakon prve dionice imala deset poena viška (27:17).

Time je samo rasrdila Teodosića i saigrače, koju su do poluvremena preokrenuli (49:46), a u trećoj četvrtini riješili pitanje pobjednika (83:69).

Blistao je srpski reprezentativac koji je ubacio 34 poena, svoj evroligaški rekord, uz 10 asistencija, za indeks korisnosti 43.

Teodosić je višestruko nadomjestio izostanak povrijeđenog Nanda de Koloa, ali i probio granicu od 1.000 asistencija u Evroligi - sada ih ima ukupno 1003, po čemu je na trećem mjestu.

CSKA će u narednom kolu gostovati Bambergu.

Barselona je u krizi - "blau grana" je u Istanbulu u meču sa Galatasarajem dožvijela treći uastopni poraz, peti u sezoni - 78:64.

Do treće pobjede, prošlosezonske osvajače Evrokupa vodili su Blejk Šilb i Sinan Guler sa po 18 poena.