Mornar izgubio u Sremskoj Mitrovici

Barani su dva puta prišli na tri poena minusa, ali je krilni centar Alfa Kaba minut i po prije kraja pogodio prvu trojku u posljednjih šest utakmica u ABA ligi za nedostižnih 88:82
Kol Dikerson i Rade Zagorac, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 19.11.2016. 18:22h

Samo četiri minuta su se uspavali i bilo je gotovo - košarkaši Mornara su izgubili na gostovanju Mega Leksu, koji je od 33. do 36. minutu kreirao seriju 16:1, preokrenuo na 83:71 i trasirao put ka pobjedi (93:87).

To je peti vezani poraz Mornara u ABA ligi, osmi ukupno, uz samo dvije pobjede.

Meč je od početka bio ravnopravan, a Barani se nisu predavali ni kada su otišli na minus 12.

Pokušali su da se vrate, dva puta prišli na tri poena minusa, ali je krilni centar Alfa Kaba minut i po prije kraja pogodio prvu trojku u posljednjih šest utakmica u ABA ligi za nedostižnih 88:82.

Novajlija Kameron Tejtum je predvodio Mornar sa 25 poena, a dvocifren učinak su imali i Antabija Voler sa 15, Lamont Džons sa 12 (uz devet asistencija) i Marko Mugoša sa 10 koševa.

Kod domaćih je najefikasniji bio kapiten Rade Zagorac sa 22 pogotka, Kostja Mušidi je dao 18, a Kaba 15.