Simonović diktirao modu Armaniju

54 pregleda 3 komentar(a)
Marko Simonović, Foto: Euroleague
Ažurirano: 17.11.2016. 20:02h

Pobjeda, poraz, pobjeda, poraz – učinak je Crvene zvezde na ovosezonskim mečeva Evrolige na svom parketu.

Po sistemu „toplo-hladno“ red je došao na novi uspjeh tima Dejana Radonjića.

U 8. kolu elitnog takmičenja, „crveno-bijeli“ su u beogradskoj Kombank areni savladali italijanskog šampiona Armani Milano 83:70.

Četvrti trijumf Zvezde u sezoni nosi potpis Marka Simonovića.

Srpski reprezentativac je u prve tri četvrtine ubacio 17 poena, pogodivši pet od sedam šuteva za tri, i time doprinio da njegov sastav u posljednju dionicu unese „+8“ (54:46).

Meč je definitivno prelomljen između 34. i 36. minuta, kada je domaćin serijom 12:3 pobjegao Italijanima na nedostižnih 16 poena razlike (72:56)...

Pred 14.400 gledalaca u Areni, Simonović je utakmicu završio sa 23 poena, Nejt Volters je dodao 14, a Stefan Jović i Milko Bjelica po 8. U poraženoj ekipi, jedini sa dvocifrenim učnikom bio je Alesandro Đentile sa 14.

Zvezda (4-4), koja se po učinku izjednačila sa Armanijem, će u devetom kolu 24. novembra gostovati Efesu.