Čikago osvojio Oregon, šampion bolji od Toronta

Lebron Džejms, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.11.2016. 08:04h

Čikago je turneju od šest gostovanja otvorio perfektno - ubjedljivom pobjedom u Portlandu.

U Oregonu je bilo 113:88, "bikovi" su upisali treći uzastopni trijumf za koji je najzaslužniji Džimi Batler.

Jedan od lidera tima je meč završio sa 27 poena i 12 skokova, Dvejn Vejd je dodao 19, a dabl-dabl učinak je imao centar Robin Lopes - upisao je 13 koševa i 11 uhvaćenih lopti.

Nikola Mirotić je za 19 minuta na parketu imao učinak od po osam poena i skokova.

Blejzersi su prije ove utakmice slavili u pet od posljednjih šest utakmica, ali nisu mogli da se suprotstave Čikagu, pogotovo što je podbacio prvi šuter Demijan Lilard - dao je 19 poena, ali je iz igre šutirao 22-5.

Lebronu Džejmsu je skok nedostajao za tripl-dabl (28 pogodaka i 14 asistencija), ali pobjeda Klivlenda nije izostala.

Šampion je savladao Toronto sa 121:117, a pored Kralja istakli su se i Kajri Irving (24), Čening Fraj (21) i Kevin Lav (19).

Klivlend - Toronto 121:117

Majami - Atlanta 90:93

Minesota - Šarlot 108:115

Portland - Čikago 88:113

LA Lejkers - Bruklin 125:118