Senzacija: Budućnost poražena od Karpoš Sokolija!

U Makedoniji je bilo 77:71, "plavi" su izgubili meč u kojem su u prvoj četvrtini imali laganih 12 poena prednosti - 20:8
53 komentar(a)
Karpoš Sokoli - Budućnost Voli, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 12.11.2016. 18:07h

Ukratko, šokantan poraz Budućnost Volija u Makedoniji!

Podgoričani su u devetom kolu osjetili kako je biti poražen u ABA ligi, i to im se dogodilo protiv do sada najslabije ekipe u takmičenju - Karpoš Sokolija.

Bilo je 77:71 za domaćina, Budućnost je nakon osam trijumfa izgubila, a Makedonci nakon osam poraza prvi put pobijedili u debitantskoj sezoni u regionalnom takmičenju.

Šta se desilo? Teško je dati odgovor, jer je Budućnost brzo preuzela kontrolu utakmice, vodila i sa 12 poena razlike (20:8).

Potom - više ništa nije bilo isto u igri tima Vlada Šćepanovića.

Domaćin je počeo da pogađa iz svih pozicija, centri Labović i Zečević da vraćaju ekipu u igru trojkama, a "plavi" ušli u kontraritam...

Od sredine druge dionice Karpoš je bio konstantno u vođstvu, a Budućnost se vratila u igru četiri i po minuta prije kraja kada je Markus Vilijams trojkom prvo smanjio na 72:68, a onda još jednom na 74:71.

Ideje, međutim, ni u odbrani ni u napadu nije bilo, pa je autsajder s linije slobodnih bacanja obezbijedio trijumf koji je malo ko očekivao...

Nakon svega što je viđeno u ovoj utakmici, u kojoj je Budućnost bila daleko od izdanja koje se očekivalo, jasno je da ni poraz od Bajerna u Evrokupu nije slučajnost, niti je samo posljedica razlike u kvalitetu.

Bojan Subotić je sa 20 poena bio najbolji igrač Budućnosti, a dvocifren učinak su imali još samo Vilijams (14) i Suad Šehović (12).

Karpoš Sokoli - Budućnost 77:71 (18:25, 25:8, 21:23, 13:15)

Skoplje - Dvorana "Boris Trajkovski". Gledalaca: 200. Sudije: Radović (Hrvatska), Herceg (Hrvatska), Stefanović (Srbija).

Karpoš Sokoli: Jakimovski, Peri 9 (4-3), Vrkić 12 (6-6), Sokolov 6 (4-2), Duvnjak, Penov 3, Bakoc, Vrbanc 3, Knežević 9 (4-1), Ričards, Labović 18 (2-2), Zeković 17.

Budućnost Voli: Rejnolds 6 (8-6), Vilijams 14 (3-2), Su. Šehović 12 (1-1), Džejms 5 (2-2), Subotić 20 (8-8), Se. Šehović 4, Baćović, Ilić, Nikolić 6 (4-2), Popović 4 (2-2), Vranješ.