Džejms ispred Brajanta

Juta je slavila protiv Orlanda 87:74, a Vučević upisao samo četiri poena, uz šut iz igre 2-12
lebron, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.11.2016. 07:30h

Orlando je opet u negativnom nizu, poražen je četvrti put zaredom, a Nikola Vučević je odigrao najslabiju utakmicu od ruki sezone.

Juta je slavila na Floridi 87:74, a naš centar upisao samo četiri poena, uz šut iz igre 2-12.

Ništa bolji nije bio Serž Ibaka – osam poena (3-12 iz igre), pa su samo Evan Furnije (21) i Di Džej Ogastin (21) držali Orlando u napadu.

Premalo da bi se savladala Juta, koja je u četvrtoj četvrtini prelomila meč – devet minuta Orlando je bio bez pogotka iz igre u posljednjem dijelu, a gosti su serijom 20:4 stekli nedostižnu prednost.

„Očito da moramo da radimo na rješenjima u napadu. To je naporan rad, ali nastavićemo, kao što moramo da nastavimo da se borimo za svaku loptu, kao što smo radili na ovoj utakmici“, rekao je trener Orlanda Frenk Vogel.

Lebron Džejms predvodio je Klivlend do pobjede nad Vašingtonom, nekoliko sati nakon posjete Bijeloj kući.

Džejms je u prijestonici oborio još jedan rekord, postao je najmlađi košarkaš koji je u karijeri postigao više od 27 hiljada poena – sinoć je ubacio 27, uz 10 skokova i pet asistencija.

Džejms je tu cifru preskočio sa 31 godinom, godinu i po je mlađi od bivšeg rekordera Kobija Brajanta.

San Antonio je bio bolji od Detroita 96:86, uz najbolju partiju Pau Gasola od dolaska u Teksas.

Španski veteran ubacio je 21 poen, najviše ove sezone, pa su Sparsi prekinuli niz od tri vezana poraza.

„Dosadilo nam je da gubimo. Nismo navikli“, rekao je trener Greg Popovič.

Iako nije igrao ni minut u gostujućem timu, srpski div Boban Marjanović doživio je ovacije navijača, čiji je miljenik postao prošle sezone, i ostao i nakon odlaska iz San Antonija.

Filadelfija – Indijana 109:105 (produžeci)

Vašington – Klivlend 94:105

Šarlot - Toronto 111:113

Orlando – Juta 74:87

Boston – Njujork 115:87

Oklahoma - LA Klipers 110:108

San Antonio – Detroit 96:86

Portland – Sakramento 122:120