Budućnost Bemax drugi put bolja od Crvene zvezde

3 komentar(a)
Božica Mujović, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 10.11.2016. 18:57h

Košarkašice Budućnost Bemaksa drugi put su savladale Crvenu zvezdu u ovosezonskoj WABA ligi - nakon trijumfa u Podgorici, izabranice Gorana Boškovića su večeras slavile i u Beogradu sa 81:74 (22:21, 22:16, 19:23, 18:14), u utakmici šestog kola grupe B.

Podgoričanke su bile ubjedljivije na svom parketu sa 76:61.

Zvezda je vodila do 41 sekundu prije kraja prve četvrtine (21:19), ali je Božica Mujović trojkom preokrenula i donijela Podgoričankama vođstvo na kraju prve četvrtine, koje više nijesu ispuštale do kraja meča. Budućnost je najubjedljivije vođstvo imala u 25. minutu (57:44).

Crnogorski šampion je upisao četvrti trijumf u regionalnom takmičenju.

Branilac trofeja slavio je i protiv skopskog Badela 71:40 i bugarske Montane 67:46, a jedini poraz doživio je u prošlom kolu od Atleta u Celju, poslije tri produžetka, rezultatom 83:79.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Božica Mujović sa 23, Nikolina Babić dodala je 18, dok je sa 14 poena meč završila Kristina Topuzović.

Dvocifren učinak imala je i Biljana Stjepanović sa 13 koševa.

U beogradskom timu, koji je doživio četvrti poraz, najbolja je bila Snežana Bogićević sa 27 poena.

Budućnost Bemaks će u narednom kolu, 14.novembra, biti gost Montane.

Crvena zvezda - Budućnost Bemax 74:81 (21:22, 16:22, 23:19, 14:18)

Beograd - Dvorana: “Basket siti”. Sudije: Tresoglavić, Katić (Hrvatska), Knez (Srbija).

Crvena zvezda: I. Katanić 4 (2-2), Prlja 6 (1-1), Bogićević 27 (4-4), Zukanović, A. Katanić 8, Ćirić 6, Đokić, Naumčev 7 (4-4), Bojović 5 (1-1), Đorđević 8 (2-2), Mišeljić 3 (1-1).

Budućnost Bemax: Tomašević, Pejović, Babić 18 (3-2), Radović 3, Topuzović 14 (8-6), Mujović 23 (4-2), Jakšić 4, Lazarević, Mugoša, Stjepanović 13 (4-3).