Budućnost bez napada, Bajern lako osvojio Moraču

Ako je odbrana bila problem u nekim mečevima dosadašnjeg dijela sezone, na oba fronta, napad je ovoga puta bio – više od problema
71 pregleda 28 komentar(a)
KK Budućnost Voli, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 09.11.2016. 20:00h

Budućnost Voli je očito nezrela za ozbiljniji nastup na evropskoj sceni ove sezone.

Podgorički tim doživio je i četvrti poraz u Evrokupu - Bajern je bio dominantan u "Morači" sa 68:44.

Ako je odbrana bila problem u nekim mečevima dosadašnjeg dijela sezone, na oba fronta, napad je ovoga puta bio više od problema.

Broj poena dovoljno govori, a statistika ovoga puta nije kao bikini, već otkriva sve.

Budućnost je u prvom poluvremenu postigla 17 poena, pet u drugoj četvrtini, uz šut iz igre 26 odsto za dva (15-4), 17 odsto za tri (12-2) i 12 izgubljenih lopti.

Na kraju je Budućnost pogodila ukupno samo 13 šuteva iz igre iz 52 pokušaja.

Zbog takvog izdanja rivala, nije ni Bajernu bila potrebna vrhunska predstava, niti su je izabranici Aleksandra Đorđevića, koji je pred početak meča dobio ovacije, pružili.

Dovoljno je bilo da Bavarci kazne tek poneku grešku, loš napad i da malo po malo povećavaju prednost, koja je na poluvremenu iznosila 14 poena (31:17).

Ništa se nije promijenilo ni u nastavku, Budućnost je za osam minuta igre u trećem periodu postigla sedam poena, pa je njemački tim u jednom trenutku imao ogromnih 48:24...

Boris Savović je postigao 12 poena za Podgoričane, Džej Ar Rejnolds 10, Markus Vilijams nijedan, a Šon Džejms svega dva...

Naredni meč u Evrokupu, Budućnost igra sa Mursijom u Podgorici naredne srijede.

Budućnost Voli - Bajern 44:68 (12:21, 5:10, 13:19, 14:18)

Podgorica - Dvorana SC "Morača". Gledalaca: 3.200. Sudije: Peruha (Španija), Romano (Izrael), Perandi (Estonija).

Budućnost Voli: Rejnolds 10 (4-3), Vilijams, Su. Šehović 5 (1-0), Džejms 2 (2-2), Subotić 4, Se. Šehović 2 (2-2), Gordić 1 (2-1), Ilić 2 (2-2), Savović 12 (2-1), Nikolić 3 (2-1), Popović 3, Vranješ.

Bajern: King 8, Lučić 9 (2-1), Renfro 4, Džonson 6 (2-2), Dedović, Reding 6, Balvin 8, Bartel 5 (2-1), Gavel 3, Boker 10 (4-2), Kleber 4 (2-2), Tejlor 5.