Budućnost osam od osam, Cibona pala u finišu

Utakmicu je obilježio sjajan centarski duel Šon Džejms - Ante Žižić. Džejms je odigrao najbolji meč od dolaska u Podgoricu, dok je 19-godišnji Žižić potvrdio da je jedan od najtalentovanijih evropskih igrača
13 komentar(a)
Šon Džejms, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 05.11.2016. 21:09h

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su i osmu uzastopnu pobjedu u ABA ligi, savladavši Cibonu 94:79.

Bilo je mnogo teže nego što rezultat pokazuje, šest minuta i 15 sekundi prije kraja gosti su vodili 79:77, ali do kraja nisu postigli nijedan poen.

U najboljoj utakmici ove sezone u „Morači“, domaćin je konstantno vodio, nekoliko puta imao i dvocifrenu prednost, najveću u 24. minutu (60:47).

Sjajno su igrači Budućnosti šutirali u prvom poluvremenu, pogodili sedam trojki iz 10 pokušaja...

Cibona je, međutim, ove sezone za prilike u ABA ligi veoma ozbiljna ekipa da bi se predala bez borbe.

Uvijek su gosti reagovali u trenucima kada bi Budućnost pokušavala da prelomi meč, pa je o pobjedniku odlučivao finiš.

Prvi, i jedini put, Cibona je povela šest minuta i 17 sekundi prije kraja - 79:77, ali je četiri minuta kasnije već bilo 88:79 i sve je bilo gotovo...

Utakmicu je obilježio sjajan centarski duel Šon Džejms - Ante Žižić.

Džejms je odigrao najbolji meč od dolaska u Podgoricu, dok je 19-godišnji Žižić potvrdio da je jedan od najtalentovanijih evropskih igrača i vjerovatno budući NBA as (draftovao ga je Boston).

Žižić je, međutim, zbog pet ličnih grešaka izašao sedam minuta prije kraja i od tog momenta Cibona je postigla samo dva poena (za prvo vođstvo), dok je na drugoj strani Džejms bio goropadan pod košem rivala.

Džejms je na kraju stigao do skora od 29 poena, 12 skokova i tri blokade, uz indeks korisnosti 39.

Markus Vilijams je postigao 18 poena, uz sedam asistencija.

Žižić je meč završio sa 28 poena i sedam skokova.