Budućnost Bemaks nakon tri produžetka poražena u Celju

4 komentar(a)
Kristina Topuzović, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 02.11.2016. 19:36h

Nakon tri uzastopne pobjede (Crvena zvezda, Badel, Montana), košarkašice Budućnost Bemaksa doživjele su prvi poraz u WABA ligi, i to nakon tri produžetka - izabranice Gorana Boškovića su izgubile u Celju sa 83:79, u utakmici 5. kola B grupe WABA lige. Rezultat nakon regularnih 40 minuta je bio 60:60, a pobjednika nije bilo ni nakon dodatnih pet minuta (67:67), kao ni nakon drugog produžetka (77:77).

Podgoričanke, koje su u ovom meču nastupile bez povrijeđenih Irene Matović i Tamare Kapor, u trećem produžetku bile su vidno iscrpljenje zbog smanjene rotacije, a čak četiri igračice su provele po 50 minuta na terenu.

"Čestitke Celju na zasluženoj pobjedi. Bile su agresivnije kroz kompletnu utakmicu, na kraju su imale više koncentracije i želje za pobjedom, što je presudilo", rekao je trener Budućnost Bemaksa Goran Bošković.

Budućnost će u narednom kolu, 10. novembra u Beogradu, igrati sa Crvenom zvezdom.

Celje - Budućnost Bemax 83:79 (17:13, 12:17,21:13, 10:17, 23:19)

Celje - Sala Gimnazije Centar. Gledalaca: Sudije: Prpić, Mustapić, Reić (Hrvatska).

Celje: Mitrić , Potočnik 16 (2-2), Krošelj 3, Gvashavanhu 6 (2-2), Prezelj 23 (9-5), Molnar, Lešek 4, Friškovec 5, Ocvirk 6 (2-2), Marić, Slonjšak 10 (2-2), Evans 10 (1-3).

Budućnost Bemax: Tomašević, Pejović 8 (2-2), Babić 10, Radović, Topuzović 20 (10-7), Mujović 22 (4-2), Jakšić, Lazarević 4, Mugoša, Stjepanović 15 (8-7).