Teodo protiv Kožuva do prve pobjede

119 pregleda 0 komentar(a)
Radomir Marojević, Foto: Balkanleague.net
Ažurirano: 25.10.2016. 19:26h

Teodo je upisao prvu pobjedu u Balkanskoj ligi, a izabranici Miodraga Kadije su do prvijenca ove sezone u regionalnom takmičenju došli protiv makedonskog Kožuva iz Đevđelije sa 85:79, u meču 3. kola grupe A.

Teodo je u prvom kolu izgubio u gostima od Kumanova (78:75), dok je za 23. decembar odložen meč 2. kola protiv Sigala iz Prištine.

Pobjednika je odlučila prva četvrtina, u kojoj su Tivćani vodili i 29:11. Nakon toga je Teodo kontrolisao rezultat, a Kožuv je samo priprijetio na šest minuta prije kraja kada je prišao na “minus tri” (72:69).

Tada je Radomir Marojević sa dva uzastopna koša vratio sigurnu prednost Teodu za miran finiš.

Teodo u narednom kolu, 9. novembra, dočekuje Beore.

Teodo - Kožuv 85:79 (30:16, 16:22, 21:21, 18:20)

Tivat - Dvorana: „Župa”. Sudije: Kralj (Bosna i Hercegovina), Koči, Hodžaj (Albanija).

Teodo: Damjanović 10, Đurišić 18 (4-2), Kusovac 6, Stanojević 17 (6-6), Anđelić, Popović, Radonjić 2 (2-0), Marojević 18 (2-2), Bakić, Kaluđerović, Šarić, Sajin 14 (2-2).

Kožuv: Krstevski 2, Nil 19 (4-2), Apostolov, Načevski 5, Mijović 18 (3-2), Gočevski 4 (2-1), Sterjov 8 (3-2), Zekavičić 3 (2-1), Abramović 18 (4-4), Petrov, Đurasović 2 (2-0).