Razlika u kvalitetu, Unikaha se poigravala u Morači

91 pregleda 18 komentar(a)
Markus Vilijams, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 19.10.2016. 18:48h

Budućnost Voli nije bila ni do koljena timu iz ACB lige, razlika u klasi između jedne od najboljih ekipa eks-Ju prostora i Unikahe bila je toliko velika da šanse za iznenađenje u „Morači“ nisu ni postojale - tim iz Malage dominirao je u meču drugog kola grupe C Evrokupa i slavio 86:62.

„Ovo je realna razlika u ovom trenutku“, konstatovao je trener Budućnosti Vlado Šćepanovića.

Iz rezultata se možda i ne vidi šta je bio najveći kvalitet gostiju, a šta najveći nedostatak domaćeg tima.

Budućnost, oslabljena neigranjem Seada Šehovića i Džejmsa, primila je čak 55 poena u prvom poluvremenu!

„Odbrana nije na nivou na kome ja želim da bude. Početak je sezone, mogu stvari da se poprave, ali odbrana je ključna za ono što ćemo uraditi ove sezone“, rekao je Šćepanović.

Jeste da je Unikaha ekipa raskošnog napadačkog potencijala, ali činjenica je i da je domaćin bio suviše blag, mek i neorganizovan u defanzivi, u kome su Musli, Vačinski, Dijez i Smit zatrpavali koš, uz šut iz igre koji je stalno bio na granici od skoro 70 odsto.

„Pogađali su, ali imali su vremena i prostora da se namjeste. Nije toliko bilo do njihovog raspoloženja, koliko do naše odbrane“, kazao je Zoran Nikolić.

A kada bi i odbrana bila koliko-toliko stabilna i uspjevala da poremeti Unikahu, u napadu su igrači Budućnosti promašili mnogo, često potpuno otvorenih šuteva, pa su utakmicu završili sa procentom od 34 odsto za dva, te 27 za tri poena.

Početak nije slutio takav epilog, jer se Budućnost držala do tri minuta prije kraja prve četvrtine (17:18).

Serijom 13:0, Unikaha je odletjela na 31:18 (11 poena Danijela Dijeza u tom periodu) i to je bio početak kraja...

Postepeno prednost je rasla, a minut i 40 sekundi prije kraja trećeg perioda, nakon treće trojke sjajnog Džamara Smita dostigla je 25 (73:48), a zatim i 28(76:48), a tri minuta i 45 sekundi prije kraja i 30 poena (84:54)...

„Vidjeli smo šta znači igrati ozbiljnu košarku, a naravno da boli ovako težak poraz na domaćem terenu. Međutim, ne treba padati kad se gubi, niti poletjeti kad se dobija, niti imamo vremena da razmišljamo na taj način, jer nas u subotu čeka veoma težak meč sa Mornarom“, kazao je Šćepanović.

Budućnost Voli - Unikaha 62:86 (31:19, 24:15, 19:14, 12:14)

Podgorica - Dvorana Morača. Gledalaca: 4.000. Sudije: Mogulkoč (Turska), Kartal (Turska), Rodsand (Norveška).

Budućnost Voli: Rejnolds 7 (2-2), Vilijams 13 (3-1), Šehović 5, Subotić 7 (6-5), Baćović 3 (1-1), Ilić, Savović 12 (4-4), Nikolić 4, Popović 11 (1-0), Vranješ.

Unikaha: Okuo 2, Fog 8 (4-3), Dijaz, Dijez 16 (2-1), Garsija, Smit 19 (2-2), Lafajet 5, Vačinski 10, Bruks 4 (2-2), Suarez, Musli 16 (4-2), Ndiaje 10 (4-2).