Ibru derbi sjevera, Teodo trijumfovao u Ulcinju

Petar Kusovac, Foto: Privatni album
Ažurirano: 15.10.2016. 19:43h

Konačno je krenula i Erste liga i već na startu uzbuđenja - u derbiju sjevera, Ibar je u Bijelom Polju savladao Jedinstvo sa 77:75.

Rožajci su sve vrijeme gubili, ali su serijom 17:7 u prvih pet minuta posljednje četvrtine preokrenuli na 69:63, a onda i sačuvali pobjedu.

Najbolji igrač meča sa 20 poena i osam skokova je bio Marko Ljujić, koji je prošle sezone igrao baš za Jedinstvo. Kod domaćih je najefikasniji bio Arso Leković (22).

Teodo, na čijoj klupi ponovo sjedi Miodrag Kadija, bio je ubjedljiv na gostovanju Ulcinju (73:58).

Petar Kusovac (20) i Stefan Sajin (16) su bili najbolji u redovima tima iz Tivta, dok su kod domaćih dvocifreni bili samo Filip Patković i Mihailo Radunović (po 13).

Danilovgrad je savladao domaći Studenstki centar (78:71). Igrač meča je bio bek gostiju Milorad Šutulović sa 29 koševa.