Mornar slavio protiv FMP Železnika

79 pregleda 8 komentar(a)
KK Mornar, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 14.10.2016. 20:17h

U prvom meču 5. kola ABA lige, košarkaši Mornara su zabilježili ubjedljiv trijumf pred svojim navijačima protiv FMP Železnika - 82:66.

Bila je to druga pobjeda izabranika Đorđija Pavićevića u regionalnoj košarkaškoj ligi, pa se barski tim izjednačio na tabeli sa ekipom iz beogradskog predgrađa.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Antabija Voler sa 15 poena, Kol Dikerson je dodao 14, a Oktavijus Elis 12 koševa.

U ekipi FMP Železnika najefikasniji je bio Filip Čović sa 16 koševa, a doskorašnji igrač Sutjeske Nikola Žižić je odigrao još jedan dobar meč za „pantere” - 13 pogodaka, četiri asistencije i po dva skoka i ukradene lopte.

Gosti su u finišu prve četvrtine stekli šest poena prednosti, ali je Mornar u drugom kvartalu preokrenuo.

Posljednji put je gubio u 17. minutu, da bi serijom 7:0 preokrenuo na 40:34 i više nijednom nije dozvolio rivalu da mu zaprijeti.

Prednost je konstantno rasla do samog finiša, kada je Nikola Korać pogodio za rekordnih i konačnih plus 16.

Barani su ovom pobjedom napravili pravu uvertiru za crnogorski derbi, koji 22. oktobra igraju u „Morači” protiv Budućnosti Volija.

Mornar - FMP 82:66 (16:22, 28:15, 21:16, 17:13)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Majkić (Slovenija), Radojković (Hrvatska), Mitrovski (Makedonija).

Mornar: Korać 5, Džons 11 (2-2), Krstić 5 (2-2), Radunović 10 (1-1), Ćalić 3, Mijović 5, Pantić 2, Dikerson 14 (2-0), Elis 12 (2-2), Hadžibegović, Mugoša, Voler 15 (2-2).

FMP: Čović 16 (6-4), Ćorović, Davidovac 9 (4-1), Đerić, Apić 4, Vukasović 5 (4-3), Lazarević 4 (2-2), Bursać 2 (2-2), Šešlija, Žižić 13, Kaplanović 8 (7-2), Bolden 5.