Budućnost zaustavljena u Mursiji

Nakon četiri trijumfa u uvodnim kolima ABA lige, „plavi“ su zaustavljeni u Mursiji na startu drugog po rangu evropskog klupskog takmičenja – 86:77 (19:16, 19:20, 22:16, 26:25).
14 komentar(a)
Vlado Šćepanović, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 12.10.2016. 21:02h

Prvi meč u Evrokupu donio je košarkašima Budućnosti i prvi poraz u sezoni.

Nakon korektnih 20 minuta koje su serijom 7:0 završili sa dva poena minusa (36:38), Podgoričani su pali u trećem periodu i dopustili španskom timu da stekne dvocifreni višak (57:47).

Pobjednički karakter, ispoljen u prethodnim mečevima, nije dozvolio izabranicima Vladimira Šćepanović da istaknu bijelu zastavu pred klubom za koji je njihov trener igrao u sezoni 1999/2000. U 33. minutu prišli su na 59:62.

Dva minuta kasnije na semaforu je stajalo 68:64 za domaće, koji su vezali dvije trojke i došli nadomak trijumfa.

Sa dva dalekometna hica, najbolji igrač Budućnosti u sinoćnjem meču Boris Savović (22 poena, 11 skokova) začinio je završnicu i gosti su na 51 sekundu prije kraja još jednom pojurili za Mursijom (78:75).

Ipak, Faverani je pogotkom u završnici napada riješio meč, a poraz gostiju bolnijim je učinio Kampaco, pogodivši sa pola terena u posljednjoj sekundi...

Uz Savovića, crnogorskog šampiona su košgeterski predvodili Bojan Subotić (14), Šon Džejms (12) i Zoran Nikolić (10). Zatajili su bekovi, u prvom redu Markus Vilijams (3 poena uz šut iz igre 1/9) i Džej Ar Rejnolds (7 poena, šut za tri 1/5).

Budućnost nastup u Evrokupu nastavlja za sedam dana, kada u Morači dočekuje još jednog člana španske ACB lige Unikahu. Prije toga, „plavi“ će u petak gostovati Igokei u petom kolu ABA lige.