Teodo namučio Kumanovo, ali je posustao u finišu meča

Teodo u narednom kolu, 25. oktobra, dočekuje Kožuv.
Balkanska liga u košarci, Foto: Balkanleague.net
Ažurirano: 11.10.2016. 19:21h

Iako su bili oslabljeni neigranjem Nikole Vučurovića i Miloša Popovića, košarkaši Teoda su pošteno namučili Kumanovo u gostima, na startu takmičenja u Balkanskoj ligi, ali izabranici Miodraga Kadije nijesu izbjegli poraz, u prvom kolu grupe A.

Kumanovo je vodilo tokom prve četvrtine, do četiri razlike, na 3:45 minura prije kraja drugog perioda je domaćin imao prednost od 10 razlike (35:25), ali su Tivćani do poluvremena uspjeli ne samo da se vrate u igru, već i da trojkom Stanojevića stignu do prednosti na poluvremenu (39:38).

Teodo je vodio i u trećoj četvrtini, u nekoliko navrata i sa pet razlike, posljednji put u 28. minutu (59:54), ali je Kumanovo serijom 10:0 preokrenulo do kraja treće četvrtine.

Početkom posljednje dionice makedonski tim je poveo 68:59, činilo se da ima nedostižnu prednost, ali se Teodo nije predavao već je na tri minuta i 21 sekundi prije kraja ponovo poveo sa 70:69.

To kao da je istrošilo goste, jer je Kumanovo uzvratilo serijom 7:0 za vođstvo od 76:70 na minut i 40 do kraja, kada je odlučen pobjednik.

Kumanovo - Teodo 78:75 (20:18, 18:21, 26:20, 14:16)

Kumanovo - Sportska dvorana: „Kumanovo”. Sudije: Cekov (Bugarska), Pursanidis (Grčka), Horozov (Bugarska).

Kumanovo: Todorović, Janeski 4 (2-0), Karađovski 12 (2-2), Kostoski 7, Karakolev 4, Stojanovski, Jovanovski, Gjorgijevski, R. Peković 3 (2-1), Živanović 5, Mijatović 31 (12-9), M. Peković 12 (5-4).

Teodo: Đurišić 19 (2-2), Danilović, Kusovac 5, Stanojević 17 (2-0), Anđelić 2 (2-2), Radonjić 4 (2-2), Marojević 15 (2-1), Bakić 3, Kaluđerović 2 (2-0), Sajin 8.