Budućnost se osvetila Megi

77 pregleda 23 komentar(a)
Sead Šehović, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 06.10.2016. 21:25h

Djelovalo je da će biti lako, da će se košarkaši Budućnost Volija lagano prošetati do treće pobjede u ABA ligi, ali je finiš ipak bio uzbudljiv.

U reprizi polufinala plej-ofa iz prošle sezone, tim Vlada Šćepanovića je dominirao i u 3. četvrtini, nakon trojke Nemanje Vranješa, stigao do rekordnih plus 23 (61:38).

Izabranici Dejana Milojevića su presingom u finišu zakomplikovali stvari i tri i po minuta prije kraja prišli na 75:81, ali je opet pogodio Vranješ za 83:75.

Time su rasprešene nade domaćh da mogu do senzacionalnog preokreta...

Najefikasniji je bio Sead Šehović sa 22 poena, Vranješ je dao 15, Petar Popović 14, a Boris Savović i Bojan Subotić po 11.

Kod domaćih je odskočio heroj prošlogodišnjih senzacionalnih pobjeda nad Budućnosti u plej-ofu, Rade Zagorac, sa 18 koševa.

Mega Leks - Budućnost Voli 81:85 (18:21, 16:29, 22:20, 25:15)

Sremska Mitrovica - Dvorana “Pinki”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Pukl, Boltauzer (Slovenija), Juras (Srbija).

Mega Leks: Mušidi 11, Simić, Đoković 6, Jaramaz 12 (4-1), Veljković, Spasojević 8 (2-2), Milisavljević 2 (2-2), Kaba 9, Zagorac 18 (2-2), Čančar 7, Simeunović, Tejić 8 (2-2).

Budućnost Voli: Rejnolds, Vilijams 3 (3-1), Su. Šehović, Džejms 6, Subotić 11 (5-5), Se. Šehović 22 (2-2), Baćović, Ilić, Savović 11 (8-6), Nikolić 3 (3-1), Popović 14 (2-2), Vranješ 15 (5-5).